Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell a három emelt a max...

Kell a három emelt a max többletponthoz?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha már valaki előttem kérdezett valami ilyesmit..

Ugye többminden meg fog változni. Kötelező lesz egy emelt. Én 2020-ban fogok érettségizni, már muszáj ezen gondolkodni, hogy mi legyen.

Én úgy értelmeztem a dolgokat, hogy akkor az az egy emelt nem számít bele a többletpontokba. Ez hülyeség?

Csak mert nekem megvan fixen az a kettő, amiből szeretnék majd emeltezni, de a harmadikkal bajban lennék.

Még nyelvvizsgával lehetne kiegészíteni, de azért csak 40 pont jár max, de nekem minden pluszra szükségem lesz.

Szóval a kérdés, hogy kell-e három emelt?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. jan. 25. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Hogy hogyan lesz a pontszámítás, azt még nem tudjuk, csak találgatni lehet.
2019. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh rendben. Akkor nem én maradtam le egy fontos infóról😅
2019. jan. 25. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnek igaza van, de azért én nem tartom valószínüleg, hogy az az egy emelt ami kötelező ne adná a többlet pontokat... Az túl nagy ugrás lenne a jelenlegi rendszerhez képest.
2019. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2020-ban fogok érettségizni. Nálunk tartottak ilyen előadást erről a témáról, és két fontos dolog derült ki:

-Az első emelt érettségiért nem jár többletpont, és kötelező lesz. Minden továbbiért megmarad a többletpont.

-Az első nyelvvizsgáért nem jár többletpont. Ez is kötelező lesz a továbbtanuláshoz.


Ami érdekes, hogy az első nyelvvizsgáért a szintjétől függetlenül nem jár pont, tehát ha 1 nyelvvizsgád van, nem számít, hogy B2 vagy C1. A rendszer úgy számol, hogy a lehető legtöbb pontod legyen, így ha van egy B2 és egy C1-esed, a B2-est nem fogja számolni. (a rendszer automatikusan dupláz is, ha úgy jobb)


Ezen felül az osztálytársam az előadóval folytatott beszélgetése alapján (nem jut eszembe az előadó neve, de azt mondták, ha ő nem tud valamit, az nincs) valami olyan is kiderült, hogy ha angolból emeltezel, az kiváltja a nyelvvizsga-kötelességet is, és ha van angol nyelvvizsgád, akkor az már így többletpont. (ezt nem értem pontosan, de valami ilyesmi a lényege)


Az biztos, hogy jóval nehezebb lesz megszerezni a teljes 100 többletpontot, de valószínűleg a ponthatárok is lejjebb fognak ugrani (én olyan mínusz 40-55 pontot tippelek, de ez lehet, hogy túl optimista).


Viszont hogy gyorsan kimaxold a pontjaidat, ajánlok egy OKTV top 10-et :D. Az azt hiszem már magába 100 pont.

2019. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm négyes! Akkor sajnos muszáj lesz még magyarból is érettségiznem. Kicsit kétségbe vagyok esve mert más nem jöhet szóba, viszont erre meg mindenki azt mondja, hogy nagyon nehéz...:(

Középfokú nyelvvizsgám már van, tavasszal csinálom a felsőfokút és az emelt angolt, szóval ezt a részét már legalább letudom.

2019. jan. 25. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!