Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan taníthatok egyszerre...

Hogyan taníthatok egyszerre három tantárgyat?

Figyelt kérdés
Biológia, kémia és magyar nyelv és irodalom tanár szeretnék lenni, viszont értelem szerűen a tanári szakok csak kettőt tesznek lehetővé. Van olyan tanárom aki három tárgyat tanít egyszerre. Ez hogyan lehetséges; milyen plusz oktatáson kell hozzá részt venni?

2019. jan. 7. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Elvégzel egy osztatlan 2 szakos tanári képzést, majd egyetem után jelentkezel ún. Újabb pedagógus szakképzettség megszerzésére irányuló mesterképzésre.

[link]

2019. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
57%
A három tárgyat tanító tanáraidnak 2 diplomájuk van.
2019. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 7. 21:05
 4/8 anonim válasza:
31%
A szent györgyi albert ált. Isk.ott tanárhiány van úgyhogy ha szeretnél tanítani akkor menj oda én is ott tanulok.BP
2019. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Jól írják, így lehet hivatalosan is háromszakosnak lenni.

Annyit még megtehetsz, hogy ha a neptun majd engedi, akkor előre felveszed a másik szakod tárgyait is.

Ha először nem a ttk két szakpárt csinálod meg, hanem vegyesen ttk-btk, akkor a ttk szaktárgynál majd a másikhoz igen sok tárgyat fogsz tudni felvenni, és elfogadtatni.

Ez a ttk belül biztosan működik, azaz a biológia-kémia tárgyaknál lesz átfedés, és vehetsz majd fel így előre tárgyakat. Akár annyit is,hogy egy félévet is lefaraghatsz, vagy jelentősen csökkentheted majd a tárgy mennyiséget.

(pl.: ha én lennék a helyedben, akkor a kémia-magyart választod, akkor a biosz részről kipipálhatod a biokémiát, az általános kémia labort, és több laborral kapcsolatos tárgyat, vagy természet-környezetvédelmis tárgyakat, környezettani tárgyakat de ttk-s szabadon választható tárgyak között kilehet lőni a rendszertanokat, és szakos tárgyakat is, csak az adott intézményben használt neptun tárgykódok alapján kell majd keresned)

2019. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Viszont így önköltségesen is kell járnod.
2019. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pl ugyvan a kémia tanárnő tart bioszt,fizikát,matekot arra hivatkozva hogy az ugyanaz..végzettsége pedig nincs
2019. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#5-ös válaszoló, nagyon köszönöm, sokat segítettel. Nem is gondoltam rá hogy felvehetek pluszba így tárgyakat és ezzel húzhatok ki félévet. Lehet hogy ezzel nem kevés pénzt spóroltál meg nekem, hogyha tényleg úgy alakul, hogy kell majd fizetősen is tanulnom.
2019. ápr. 10. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!