Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Többlet pontnak számít továbbt...

Többlet pontnak számít továbbtanulásnál, ha leteszem a TOPIK koreai nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Először nem terveztem ezt a vizsgát letenni, mert úgy tudom, hogy 2 év után "elévül" és nem nemzetközileg elismert, de ha a továbbtanulásnál számít többlet pontnak, akkor mindenképp megcsinálom a nyáron. Illetve számít az pontok terén, hogy melyik szintet teszem le? Itt nem úgy van hogy alapfok, középfok, felsőfok, hanem van TOPIK I. és II. és ezeken belül vannak szintek. Ha jól tudom az I számít kezdőnek, a II az a közép és haladó.

És még egy kérdés. Jövőre az ELTE BTK koreai szakra szeretnék jelentkezni, de ugye ott nulláról indítják a nyelvet. Ettől függetlenül nagyobb eséllyel vesznek fel amiatt pluszban, ha koreai a nyelvvizsga, vagy csak a pontokat nézik?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. jan. 27. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem hinnem, hogy allamilag elismert lenne,így plusz pontot sem kapsz érte.
2019. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De például most megnéztem, és a felvételi pontszámításnál az edulineon ki lehet nyelvvizsgaként ezt a nyelvet is választani. Így sem érne semmit?
2019. jan. 27. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Felvetelinel csak a pontokat nezik azt nem h koreai v uzbeg v azerbajdzsani.


Az allamilag akkreditalt nyelvvizsgakat fogadjak el. Van amit lehet honositani egy plusz vmi osszegert es akk azt elfogadjak, ennek nezz utana a koreait illetoen.

Es persze ha a topik 2 a kozepfok akk azt tedd le, alapert nem jar pont.

2019. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Https://nyak.oh.gov.hu/doc/honositas/honositas_tabla1.asp?strID=DJkoreai


Kb ket perc volt:D

2019. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Wow hát én a honosításra nem is gondoltam, köszi szépen😁
2019. jan. 27. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!