Ennek így lenne értelme?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! 2020-ban fogok érettségizni, de nem szeretném utolsó pillanatra hagyni a választást.

Szeretnék webdesigner lenni, olyan, aki a weboldalak kinézetét, magát a weboldalt készíti el. Viszont mondták, hogy nem érdemes egyetemre menni mert ilyen szak nincsen, illetve okj képzés sincs, csak okj-n kívüli képzéseket találtam, illetve a Metropolitanon van ilyen szak, de nem fogok és nem is tudok 530k-t fél évente leperkálni.

Egyetem téren érdekel az ELTE keltei nyelvek és kultúrák koreai szakja, már évek óta, tisztában vagyok az előnyeivel, hátrányaival, hiányosságokkal stb, és tudom hogy itt kicsit nehezebb lenne elhelyezkedni, ha nem teszi magát nagyon oda az ember. Mindkettő érdekel, így arra gondoltam hogy esetleg jelentkezem az egyetemre, passziváltatom magam fél évre ha lehet annyira (nem nagyon vagyok tisztában ezekkel még) és az alatt elvégeznék egy ilyen képzést ami kb 100-120 órás, és akkor tudnék mellette diákmelót dolgozni, mert nem veszne el a tanulói jogviszonyom. Mivel ha csak ezt a képzést végezném akkor diákként már nem hiszem hogy tudnék dolgozni. Szerintetek hogy érné meg? Estleg végezzem el az első évet, vagy többet egyetemen, vagy rögtön is lehet passziváltatni vagy, hogy van ez?

Illetve. Szerintetek melyik web designer képzést érné meg elvégezni? Nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni, és energiát belerakni ha ezeknek nincs utána értelme. Amiket találatam:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Esetleg végzett el valaki ilyen tanfolyamot, vagy tud ajánlani jót? Minden segítségnek örülök!



2018. dec. 18. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Félek, hogy nem fogsz munkát kapni, így kérdéses, hogy megéri-e a képzési díj.
2018. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennyire nincs rá kereslet?
2018. dec. 18. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is japán szakra jelentkeztem az idén, és elolvastam jó pár fórumot az elhelyezkedést, valamit a oktatás minőségét illetően. Nagyon lesújtó a helyzet :\ a nyelvoktatást egyáltalán nem veszik komolyan egyik egyetemen se (nem tudom, hogy ez mire jó =_=").


A Károliról eddig csak rosszat hallottam, ez ELTE japán szakáról még semmit sem tudok.


Olyan van, hogy szoftverfejlesztő okj, a öcsém is csinált anno egy ilyet, jelenleg egyetemen tanul.


Ja, és az első évben, mikor felvesznek (pl.2019 szeptember), akkor nem tudsz passziváltatni! Azt csak egy év után lehet!

2019. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

1# Nem igaz.

A mai nap beszéltem egy olyan grafikussal (Szenkovits Design) aki elvégzett egy ilyen tanfolyamot és folyamatos megrendelései vannak azóta is.

Érdemes a Kreatív Webdesigner képzéséi közül körülnézni,és maga Adri az OWG képzéseit ajánlotta nekem,azonban előbbi sokkal olcsóbb, 3 havi tanfolyam egy összegben 40.000 Ft!

2020. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!