Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon érdemes? Lehet? Hogyan...

Vajon érdemes? Lehet? Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
Magántanuló szeretnék lenni a tanulással nincsen gond de valahogy mindig is utáltam társaságba lenni amúgy 10-es vagyok. Szerintetek lehetek? Megéri?

2019. jan. 27. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van elég pénzük, biztos nem látják akadályát.
2019. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Őszinte leszek! Nem bántásból, de lehet antiszociális vagy. Ezzel még semmi baj nincs. Keress valami hobbit, amivel kapcsolatba tudsz kerülni más emberekkel. Én például a repülésben találtam meg ezt. Rentgeteg új embert ismertem meg és jobban érzem így magam. Amúgy az iskolából nekem sincs sok barátom. Eleg gáz szerintem az egész. Na ott én sem szeretek lenni. Beszélj a szüleiddel kérd ki a véleményüket. 10.-es vagyok én is és jövőre lehet, hogy én is magántanuló leszek, mert én meg azt nem érzem, hogy nekem való lenne ez a közösség, a suliba. (Rongálás,vandálkodás,szánalmas kibeszélések stb..)
2019. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Előző vagyok!! A lényeget természetesen lehagytam .:)

Szerintem nagyon jó dolog magántanulónak lenni és egy nagy butaság az, hogy ők nyomik, meg autisták. Sokkal jobban fel lehet készülni a fél illetve az évvégi vizsgákra, ha be tartasz néhány dolgot:

-összeállítasz egy rendszert a fejedbe pl:(ma 10-12ig törizek stb)

-keresel valami sportot(erre azért van szükséged, mert ha ki sem mozdulsz a házból, az aztán a leg károsabb számodra. Sport helyett az is jó ha naponta el mész sétálni egy fél órát!

-valamilyen szociális dolgot is be kell iktatni, hogy új barátokat gyűjts(ezt mindenképp vezetsd be, mert ha a szüleid látják ezt, akkor a véleményük is megváltozhat)--)a szülők félelme ilyenkor az hogy teljesen beburkolózol majd a saját testi/lelki világodba és majd elszakadsz a külvilágtól... ez ellen mindenképp tegyél, meg az előtt, hogy beszélgetnétek erről!!

-mindenképp napi rendszerességgel tanulj, kb napi 3-4 órat, mert a elszoksz elről, akkor nagyon nehez lesz erre visszaállni! Meg természetesen sokkal könnyebnek fogod érezni az osztályozót, ha folyamatában készültél fel rá, mint, hogyha az utolsó 2-3 hétre hagytad volna.

Ezeket az információkat mind tapasztalatból írtam!! :) és ezek mind beváltak! A legjobb dolog a magántanulói jogviszonyban viszont az, hogy arra szánsz több időt, amire csak akarsz. Lehet hogy ez nem iskolai dolog lesz nálad, hanem valamilyen sport, de az sem baj. Én személy szerint a fizikára szántam több időt. Szerintrm mindenképp megér egy próbát. Kérhetek egy engedélyező lapot a titkárságon! Töltsétek ki és az indoklásnál fejtsétek ki a kedves tantestületnek, hogy nem érzed jól magad ebben a közösségben. Sok sikert kívánok, és természetesen kitartást! ;)

2019. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 11-es vagyok, idéntől magántanuló. Nekem a suliban a közösséggel nem volt különösebben problémám, én csak simán egyedül, saját rendszer szerint szerettem volna tanulni.

Nekem nagyon megérte, sokkal több időm van, amit megtanultam helyesen beosztani, élvezem a tanulást, úgy készülök ahogy én akarok.

2019. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!