Hogyan kell jelentkezni felsőoktatásra?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet a következő !

Most idén végzek összevontan csináltam a 11-12. osztályt idén érettségizek.


Február 15. éig lehet jelentkezni, felsőoktatásra de hogyan és milyen módon kell ezt megtennem ?


Még nem is érettségiztem nem tudom hogy így ennyivel előre már lehet jelentkezni?


Miket kell csatolnom, és mi a folyamata hogyan jelentkezzek?


Köszönöm előre is aki jártas benne! :)


2019. jan. 31. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Felvi.hu-n, e-felvételi

Az érettségit nem kell csatolni később sem. Központilag kérik le.

2019. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt kell regisztrálni. Utána rámész az e felvételi pontra. Ott kapsz egy kódot azzal belépsz. Utána meg szépen sorban kitöltöd a dolgokat. Személyes adatok, suli om azonosítója, eredmények, egyeb többletpontot adó dolgok. Középiskolai bizonyítvány kell csatolni. Érettségit, nyelvvizsgát rendszerből kérdezik le, azt nem kell. Februar 15.ig lehet jelentkezni. 3 egyetem megjelölese ingyenes. Ha államit es önköltségeset is jelölsz de egy helyen ugyanaz a szak és munkarend akkor az egynek számít. Még 3at adhatsz meg de azért fizetni kell.

Egy kérdesem van csak, ezzel kapcsolatban senki nem világosított fel, hogy hogyan kell? Ugy gondolnám ezt mindenhol elmondják.

2019. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Nem nem mondta senki amikor ez szóba került mindenki csendbe volt!


Esti iskola és itt csak az érettségiért megy a harc...

Nem akarnak tovább tanúlni.


De köszönöm amugy én sem mertem megkérdezni!

2019. febr. 1. 01:02
 4/4 anonim ***** válasza:
arra figyelj hogy az iskolàkat úgy jelöld be ahogy menni szeretnél. Az önköltséges és a tàmogatott esetében is. (ha nem vesznek fel àllamilag tàmogatottra nem tesz àt a költségesre automatikusan. A sorrend szàmít!) . Az nem baj hogy nincs még érettségid, lesz dolumentumpótlàsi időszak.
2019. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!