Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE vagy ELTE BTK? (Germanisz...

SZTE vagy ELTE BTK? (Germanisztika)

Figyelt kérdés
Most kell leadni a jelentkezést, és kétségbe vagyok esve. Szeged nagyon tetszik mint város, de Pesten viszont több lenne a lehetőség. Pontom mindkettőre meglenne, germanisztikára szeretnék menni. Esetleg tapasztalatok, tanácsok?

2019. febr. 5. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az ELTE-n tanulok, igaz, nem germanisztikán, de azt hallottam, hogy nagyon jó. :)
2019. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szegedi BTK-t jó messziről kerüld el, mindenki menekül onnan egy év után, akármelyik nyelvszak is legyen...Van két barátom is, akik onnan jöttek át hozzánk (mondjuk én nem az általad említett egyetemek egyikén tanulok). Inkább ELTE, ott páldául minornak felvehetsz valami egzotikusabb nyelvet is. Arra viszont készülj fel, hogy a megélhetés bizony nem lesz olcsó, sokan nem kapnak kolit, ha kapnak, a kolik akkor is szerteszét vannak, ki tudja, hova kerülsz be. Sokat kell majd utazgatnod, nem lesz "kényelmes". Az albérlet árak pedig egyre horrorisztikusabbak.
2019. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az szte-n is bármit felvehet minornak...
2019. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!