Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozók! Mi a véleményetek...

Programozók! Mi a véleményetek az online/egyetemen kívüli programozó képzésekről (OKJ, egyéb magániskolák)? Jó befektetés?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, ez az a szakma, ahol elsősorban a tudás számít, nem a végzettség. Sok informatikus ismerősöm, aki egyébként még egyetemen tanul, el tudott már helyezkedni különféle cégeknél, még akár jobb pozícióban is, papírok nélkül.

Olyanról is hallani, hogy valaki otthon szimplán megtanult programozni, különféle anyagokból, és úgymond szabadúszóként jó kis munkákat tud összeszedni.


Mit gondoltok? Ez tényleg ennyire "egyszerű"? Programozni megtanulni nyílván nem egyszerű, valamint szükséges egy olyan fajta gondolkodásmód ami erre alkalmas, de maga a folyamat ennyire drasztikusan gyors is lehet? Nem kell évekig az iskolapadban ülni, nem kell felesleges tudást magadba szívni, csupán elegendő olyasfajta programnyelveket megtanulni és professzionális szinten elsajátítani, amik jelenleg, illetve feltételezhetően a jövőben is piacképesek lesznek (és persze folyamatosan tanulni/fejlődni)?


Mielőtt bárki elkezdené túlgondolni a dolgot, nem egy otthon unatkozó anyuka vagyok. Már szereztem egy mérnöki diplomát, viszont valami oknál fogva érzek egy perverz vágyat a programozás iránt (igen, szabadidőmben sok programming tutorialt nézek), illetve gondolkodom milyen területen tudnék még sikereket elérni, esetleg a mostani szakterületemmel kombinálni.


Előre is köszi a véleményeket!



2019. febr. 6. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan egyszerű, mint ahogy mondják.

Kezdjük azzal, hogy megtanulsz egy programnyelvet nagyon alap szinten. Erre bármilyen, 400-500 oldalas könyvecske jó, ami a nyelv alapjairól szól.

Ezek után még nem tudsz programozni. Meg kell tanulnod az alapvető adatstruktúrákat, algoritmusokat. Nem tudom milyen könyvek vannak ilyen téren, én egy leierson féle 1000 (?) oldalasat ismerek, ami elég keményen inkább matematika, mint programozás. Persze az egészet ilyen szinten nem muszáj ismerni.


Ha megvan az alaptudásod a programnyelvből és az adatstrukt és algoritmusokból, akkor már 1000 oldal olvasmánynál tartasz. Ha ez megvan, akkor jöhetnek például a design patternek. Nagyjából 200 oldal összefoglalva az alapvető 20-on valahány, így 1200 oldalnál tartasz.


Ha ezek megvannak, akkor még mindig csak a nyelv alapjait ismered, az adott nyelv standard libraryjéről nem tudsz sok mindent.


Tegyük fel szeretnél valami windows felületet teremteni a programodnak. Javaban használhatod például a JFormot, amiről nemrég egy 800 oldalas könyvet találtam.


Na ott tartasz, hogy több, mint 2000 oldalt feldolgoztál, ami sok helyen elég erősen matekos dolog, és még mindig nem ismered a választott nyelvedhez fűződő technológiákat. Nem tudsz még SQL-ezni, és ez még csak a nagyon alap dolog. De akár beszélhetnénk arról is, hogy ha nincsenek alapvető hálózati ismereteid, elvérzel egy sima socket alapú kommunikáció leprogramozásán.


Ha ez mind megvan, akkor ott tartasz, hogy valamennyire tudsz már programozni, de 0 tapasztalatod van.


Azt elfelejtettem említeni, hogy a legtöbb és legjobb tankönyv angol nyelven lesz. Angol tudás nélkül elég keserves lenne belevágni.


És nem, nem lesz egy online gyorstalpaló képes téged megtanítani rendesen programozni, se okj, se egyetem. Ez mind olyan, ami a sok tanulás mellett rengeteg önfejlesztést igényel.


De ez csak az én véleményem. Nagyon érdekel a programozás, mérnökinfon a vége felé járok, és szeretek itthon benne játszadozni, de én is csak remélni tudom, hogy egyszer lesz senior szintű tudásom.


Még annyit hozzátennék, hogy a papír (okj, diploma) arra jó, hogy elkezdhesd vele a tényleges tanulást. Olyan, mintha megtanítanák neked az ABC-t, de írni, olvasni munkahelyen, vagy magadtól tanulnál meg.

2019. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!