Hogy is van ez a 2020-as érettségi pontbeszámolás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Következő évben érettségizek, de már tettem két(előrehozott) közép szintű érettségit, mégpedig angolból és németből. Minden tanár azzal stresszel minket, hogy a követelmények szerint már 1 emelt és 1 nyelvvizsga kötelező lesz. Ami ugye azt jelenti, hogy ezekre nem jár majd plusz pont, így minimum egy másik emeletet is kellene tenni. Ráadásul a B2 angol nyelvvizsga és az ugyanebből a nyelvből tett emelt érettségi kiüti egymást, tehát nem jár plusz pont. A kérdésem tehát a következő... C1-es angol nyelvvizsga+B2 német nyelvvizsga+angol emelt érettségi+másik tantárgyból tett emelet érettségi? Megéri ez a kombináció, vagyis jár plusz pont? Vagy inkább mit ajánlanátok?

Sajnos nagyon pánikba vagyok esve, úgyhogy már minden emberfeletti dolgokban gondolkozom... Várom olyan emberek tanácsát, véleményét, akik jártasak a témában! Előre is köszönöm!



2019. febr. 7. 06:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindenki csak találgat, nyilvánosságra még semmi nem lett hozva ezzel kapcsolatban.

De feltételezhető, hogy plusz nyelvvizsga és plusz emelt valamennyire előnyt jelent majd.

2019. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bár ha jól tudom, ha ugyanabból a nyelvből van emelted és nyelvvizsgád, akkor a C1-re sem kapsz plusz pontot már most sem.

Én inkább másból tennék emeltet.

2019. febr. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a szint az mindegy, de ugyanabból a nyelvből tett nyelvvizsga és érettségi pluszpontjait nem kapod meg, csak az egyikét.
2019. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!