Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségivel kapcsolatos...

Érettségivel kapcsolatos kérdések, pszichológia? (2020)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.-es vagyok, de egy ideje eléggé gondolkozom ezen a továbbtanulás dolgon. Lassan fakultációt is kéne választani, de nem vagyok mindennel tisztában. Pszichológia szakra szeretnék menni (ez még később ráér, de egyenlőre az eltét néztem, viszont azt mondták ott kevés a gyakorlat). Úgy gondoltam magyar, matek, töri, biosz középszinten és németből emelteznék, emelett csinálnék egy b2 angol nyelvvizsgát. Ez szerintetek mennyire lenne elég? Ugye amikor én érettségizem már kötelező lesz az emeltszintű (nem ér plusz pontot). Úgy számítom, hogy ezekből magas százalékot érnék el, emellett van 15 többletpontom sportból. És ha előrehoznám a német érettségit, akkor előtte osztályozózni kell az utolsó évből?

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. jan. 6. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen. Az utolsó két évből (11és12) osztályozó vizsgát kell tenned.
2019. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Én a helyedben elgondolkodnék a pszichológián, rengetegen mennek oda, és munka meg alig van. Ajánlom FELVI.HU-n az elhelyezkedési esélyeket.
2019. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sportpszichológus szeretnék lenni, csak ugye az alap szichológiát el kell hozzá végezni. Más szimpatikus irány nincs egyenlőre
2019. jan. 6. 19:06
 4/4 Horváth Milla válasza:

Mivel 2020 szeptembertol sokkal nehezebb lesz 450 koruli pontot osszegyujteni ezert valoszinu lejjebb fog menni a ponthatar, de ha biztosra szeretnel menni szerintem menj biosz faktra es emeltezz bioszbol, nemetbol plusz egy nyelvvizsga (B1 vagy C1)

Ezek mellett ha jol tanulsz es atlagosan minden erettsegid jo lesz 100% hogy felvesznek

Sok sikert:)

2019. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!