Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ képzés megéri? Tanultatok...

OKJ képzés megéri? Tanultatok már benne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyanok véleményét szeretném kérni, akik felnőtt oktatásban szerepeltek, és fizettek vagy sem az OKJ képzésért.

Érettségi után, igazából nemtudtam mit szeretnék csinálni, ezért a Munkaügyi központon keresztül elvégeztem a Raktáros és Anyagmozgató OKJ-t, amivel fel is vettek.

A fizetésem is egész jó, de egyszerűen nem akarom ezt csinálni.

Szóval, a Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző tanfolyamot néztem ki, már fizetősen.

Szerintetek megéri az OKJ képzésekért fizetni? A Vizsgák mennyire nehezek? (A Munkaügyi által támogatotton még az is átment aki egy órán se volt bent)

A fizetőssel is ez a helyzet?

Köszönöm a válaszokat :)



#OKJ #logisztika #képzés #szállítmányozás #ügyintéző #Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző tanfolyam
2019. febr. 7. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos nem tudok túlságosan érdemleges választ adni, csak annyit, hogy okj és okj közözz is van különbség, érdemes konkrét iskolákról érdeklődni. Nézd meg, hogy hol indítják ezt a szakot, és azokról az isolákról szerezni infot. Én pl. egy időben az asztalos tanfolyamokat néztem, és ismerőseimtől hallomásból hatalmas különbségek vannak iskolák között - van ahol ingyenes 2 éves képzés, de tisztességesen leadják az anyagot, s van ami fél éves, fizetős, de kb csak a papírt kapod meg vele, tudást nem. Nézz szét, ha tudsz menj el nyílt napokra, próbálj meg diákokkal / volt diákokkal beszélni.
2019. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajna egy Felnőttképzési Központban lenne ez a képzés (amit kinéztem), nem igazán találtam róla véleményeket :(
2019. febr. 7. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem minden ilyen szakma felesleges van belőle annyi hog Dunát lehet apasztani meg mivel szerintem nem múltal meg el 25 teljesen felesleges fizetned érte én inkább hiányszakmákat keresnek a helyedben
2019. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Éppen hiányszakmát végeztem el, mint említettem viszonylag jól keresek most is.
2019. febr. 7. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Raktáros és anyagmozgató? Szerinted az mióta hiányszakma? A leghülyébb ember is képes elvégezni de ahogy gondolod
2019. febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fura, nálunk alap hogy a SAP elé leültetnek, és csinálj meg pár feladatot. Biztos Jakab Zoltán is képes rá, aki éppen sepregeti az egereket.

Ennyi erővel miért nem mindenki raktáros?

Mert hogy nagyon jól lehet vele keresni az biztos. Jelenleg 300k Bruttóba vagyok, most lesz majd emelés. Benzinpénzt is fizetik.

Nem is értem miért szívnak akkor az emberek szalagon, ha mindenki tudna raktáros lenni.

2019. febr. 8. 00:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó, mikor hozzá nem értő ember akar felvilágosítani másokat, hogy mi hiányszakma és mi nem. Jelenleg logisztikai és száll. ügyintézőből elég nagy a hiány, csak jelzem. És igen, jól is lehet vele keresni (hacsak nem az 500 nettó jelenti valakinek azt, hogy "jól").


Én most végzem ezt a képzést, ingyen tanultam egy elég jóhírű suliban Budapesten. 25 éves korig ingyenes a képzés, ha iskolarendszerben tanulod, ez 2 éves. Ha elmúltál 25, akkor estin még ingyenes lehet, de ott kötelező mellette dolgoznod valahol. Ha érdekel bővebb infó, írj üzenetet, szívesen válaszolok.

2019. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló. Privátban meg tudnád írni, hogy melyik ez a képzőhely pontosan? Írtam üzenetet.
2020. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!