Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy gyógyszerésznek patikában...

Egy gyógyszerésznek patikában 1 hónapos gyakorlatért mennyit fizetnek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem akarlak elkeseríteni, de 2-3 ismerősnek nem fizettek semmit. A szakmai gyak kötelező a diplomához, és pár helyen ki is használják. Más barátnőim gyógyszergyártó céghez mentek (ők vegyészek) és ott egy nevetséges összeggel szúrták ki a szemük. Komkrétan sima szórólapos diákmunkával többet lehetett volna keresni. Persze azóta változott a.munkaerőpiac, valószínűleg jobb a helyzet a munkaerőhiány miatt, de ne számíts sokra :(
2019. febr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

SEMMIT!


Ritka, hogy fizetnek.

2019. febr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bensdorp ***** válasza:
6 hetet elérő szakmai gyakorlatra kell csak fizetést adni, hetente a havi minimálbér 15%-át.
2019. febr. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Helye válogatja.

Tobb ismerosom is kapott fizut, rendre kisebb varosban (de varosban es nem lepukkant faluban) levo patikaban, mert nem talalnak oda gyogyszereszt, de jo beveteluk van.


Van olyan akinek 60 ezret adtak dgy boritekban, volt akit vmi kisegito munkatarsnak vettek fel es rendes bert kapott...

Sajnos (es gerinctelen mocskos dolognak tartom figyelembe veve h mennyit keresnek a patikatulajok) ez csak x<10 ismerosomre igaz, a tobbszaz gyogyszereszhallgatobol, akit ismerek.

2019. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bensdorp ***** válasza:
55%

#4

(Én nem tartom "gerinctelen, mocskos dolognak", mivel a gyakorlatosok általában legalább annyi befektetett munkát, odafigyelést és ellenőrzést igényelnek, mint amennyi munkát elvégeznek, vagyis nem teremtenek hozzáadott értéket, ami jövedelmet érdemelne. Szerintem aki már elérte a "túloldalt", az oktatói és ellenőrzői szerepeket, ezt már jól átlátja. Egyetemistaként még nekem is rosszul esett, ha nem kerestem pénzt a gyakorlaton, míg valaki igen, de azóta már bővült a világlátásom. :) )

2019. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos... a harmadeves gyakorlatom ugy nezett ki, hogy egy forgalmas patikaban ott volt egy gyógyszerész, aki vagy a vezetői feladatokat látta el, vagy expediált, két szakasszisztens, akik folyton expediáltak, egy asszisztens, aki árut vett át, vagy árufeltöltött etc, és én, aki folyamatosan magiztam.

Volt olyan nap, amikor 15 magi is bejött, de 10 az mindig volt, mire reggel beértem, általában 2-4 magi várt.

A másik gyógyszerészük szabin volt.

Ha én nem lettem volna, fogalmam sincs, hogyan oldják meg a helyzetet, sanszosan helyettessel, akinek egy vagyont fizetnek ki, de szerencsére ott voltam én, és folyamatosan magiztam vagy laboráltam. Megmutattam a végeredményt és ennyi dolga volt a gyógysterésznek vele.

Nem figyelt oda a munkámra, mindent magamtól csináltam...


Eleinte (harmadév utáni gyakom végéig) semmi bajom nem volt azzal, hogy nem kapunk fizetést... aztán bővült a világlátásom ;)

Nekem ne mondja senki, hogy miután napi 10 magit megcsináltam egyedül, segítettem árut pakolni/átvenni, expediálni, és lelkiismeretesen ledolgoztam a 8 órámat minden nap, nem érdemlek valamennyit.

Nem azt kérem, hogy fizessék ki egy gyógyszerész fizetését, sőt, a felét sem kérem. Megkockáztatom, ez nem is a pénzről szól a hallgatók felől. Az utolsó munkanap végén egy laza borítékkal, ami tartalmaz pl nyomorult 50 ezer forintot, de ha annyit sem, legalább egy "haverom itt voltál örültünk neked ne rohadj meg deákot" (húszast), egy JELKÉPES összeget azért kaphattam volna.

Levontam a következtetést, ha lesz patikám, vagy cégnél helyezkedem el, én azért megköszönöm a hallgatóknak a munkájukat, nem dolgoztatom ingyen őket, fárasztó a tanévük, biztos örülnek egy jelképes összegnek.


Ugyhogy igen, gerinctelen dolognak tartom, MERT bővült a világlátásom. Igenis VANNAK, akik végeznek termelő munkát a gyakorlaton.

2019. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De mindegy, megszoktam, nyáron dolgoztam egy jót egy gyárban 1 hónapig, hogy megkeressem, amit a patikában nem fizettek ki. Köszönöm nekik a szép nyarat.
2019. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, kösz

a beszámolót

2019. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se fizettek semmit, a negyedeves gyakot 2 kulonbozo patikaban csinaltam, igy nem erte el egyik helyen sem az osszefuggo 6 hetet a gyak. Volt olyan, hogy konkretan ketten voltunk benn egy aszival, es alig birtuk a forgalmat (expedialtunk), mert a fonoknek meg a masik aszinak is kozbejott vmi. Mivel keves magijuk volt, foleg expedialtam, azzal a felkialtassal, hogy ha kerdesem van, kerjek segitseget. Magi, laboralas teljesen az en es a masik gyakornok feladata volt az expedialas mellett, nelkulunk nem fert volna bele, hogy aznapra barmit vallaljanak. Ezen kivul ures idoben az osszes asszisztensi munka, pakolas, aruatvetel, eppen a takaritas nem. Azota mar dolgozom egy ideje, a velemenyem errol nem valtozott, a legtobb patikavezeto a leheto legtobb hasznot akarja zsebre vagni a honap vegen, nehez jo hozzaallasut talalni, ahol tanulni is lehet es fizetni is hajlando. Ahol kaptam fizut, ott ez kb havi 80 volt. Nem csoda, hogy a varos kb osszes gyakornoka oda ment, mert megbecsultek minket, nem a pakolos munkat soztak rank, es egyaltalan nem tartottuk fel a dolgozokat, mert rank szantak az idot, igy egy ido utan szinte teljesen onalloan csinaltunk mindent... Hozzaallas kerdese az egesz a vezetok es a kollektiva reszerol....
2019. febr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9es vagyok. Ja es mielott valaki nagyon megsajnalja szegeny gyogyszertatvezetoket h a semmirekello gyakornokoknak ki kene szurni a szemet egy kis penzzel, leirhatja az adojabol a gyakornoki fizetest, tehat neki semmibe nem kerul, csak a konyvelonek pluszmunka...
2019. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!