Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakkozepiskolaba járok van...

Szakkozepiskolaba járok van egy szakmám (de rá jöttem utólag hogy nem szeretem és mást szeretnék le tenni) ha én ápoló szakra szeretnék tovább menni egy másik iskolába akkor ahhoz kötelező a biológia erettsegi?

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kusza a kérdésed. Hány éves vagy? Milyen iskolába jársz? A szakközépiskolák nem adnak érettségit, anélkül pedig nem jelentkezhetsz ápoló képzésre.
2019. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szakgimnaziumba akkor úgy értem és egy nem egészségugyi szakközépbe járok ha erre voltál kíváncsi
2019. febr. 12. 13:21
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudsz átmenni másik szakterületre, csak úgy, ha újból a 9. osztálynál kezded az iskolát. Gyakorló ápoló szakképzésre való jelentkezéshez érettségi bizonyítvány, és egészségügyi alkalmasság kell. Remélem segítettem, mert számomra még mindig nem teljesen világos, hova jársz, és mit akarsz.
2019. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Idén érettségizek magyar matek töri angol bol és az a kérdésem hogy így tudok e menni tovább 2.szakma gyanánt ápoló szakra vagy kötelező a biosz is??
2019. febr. 12. 13:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell biosz. De nem továbbmész, hanem elkezded a gyakorló ápoló nevű szakképzést. Ennek ideje 2 év. Ha egészségügyi szakgimibe jártál volna, csak 1 év lenne. Ennyi a különbség.
2019. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel elvégeztem a gyakorló ápolót utána el szeretnem végezni a +1 éves rá épül képzést ahhoz se kell biosz?
2019. febr. 12. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:
A gyakorló ápoló képesítés megléte az egyetlen követelmény.
2019. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha idén érettségizel, akkor egyszerű a dolgod.


Beadod a jelentkezésed egy egyetemi szak ápoló alapszakára. Idén még elég a magyar és matek közép a te szakodra.


Jövőre már kell emelt is.

2019. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kötelező

a biosz érettségi

2019. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!