Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki megy 2019 szeptembertől...

Ki megy 2019 szeptembertől önköltséges egyetemi szakra?

Figyelt kérdés
Én pénzügy és számvitelre tervezek menni a Debreceni Egyetemre. De mivel a ponthatár jóval 400 fölött van, s nekem nagyon maximum csak 380 pontom lesz valószínűleg önköltségesre jelentkezek. Ciki az önköltséges szak? Ők nem kaphatnak kollégiumot, igaz? Sem ösztöndíjat?
2019. febr. 12. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Iskolája válogatja, néhol van nekik ösztöndíj, ilyenkor pár százalékot “elengednek” a költségből. Kollégiumot nem kapnak. Amúgy miért lenne ciki?

Én is jelentkezek mindkét helyre, állami és önköltséges aztán az lesz ahova felvesznek.

2019. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben biztos, hogy jár koli, az itt nem függ attól, hogy önköltséges vagy államilag finanszírozott szakon van a hallgató (koli.unideb.hu oldallal érdemes elkezdeni ismerkedni, itt kell majd koliba jelentkezni). Tanulmányi és szociális ösztöndíj biztosan nem jár, más lehet, hogy járhat, Neptunon majd úgyis küldenek a többi lehetőségről üzenetet, ha felvettek (legtöbb ösztöndíj eleve általában 2 lezárt félévvel van).

Egyébként semmi ciki nincs az önköltséges képzésben. Nincs minimum átlag, ami alapján átsorolnak, több alkalommal vehetsz fel tárgyat/vizsgát, nincs "röghöz kötés" sem.

2019. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azt szeretném még megkérdezni, hogy ti erre az egyetemre jártok/ jártatok? S, talán a gazdasági karra?
2019. febr. 12. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Én igen, ide járok, de nem GTK-ra, oda a legjobb barátnőm, egy volt osztálytársam és egy másik ismerősöm jár.

#2 voltam

2019. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én is az önköltségest jelölöm szintúgy pénzügy számvitel szakra csak Kecskeméten:D Ott jóval 450 felett van a pont szóval nem hiszem hogy sokan államilag jutnának be.

Nem tudom hogy a Debreceni egyetemen hogy van de itt koli meg ösztöndíj is jár az önköltségeseknek, nem is olyan kevés

2019. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy jár koli? Nyíregyházi egyetemen?
2019. febr. 15. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!