Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem alapszak után...

Történelem alapszak után emberi erőforrás tanácsadó mesterképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek életképes kombináció lenne-e a fent említett 2 szak? Mindig is szerettem a történelmet, könnyen tanultam és emelt érettségim is van belőle, ugyanakkor tudom hogy önmagában ez a szak édeskevés lenne, ezért gondoltam az emberi erőforrás tanácsadó szakra mint mesterképzés. Azt tudom, hogy egy az egyben nem fogadják el a töris tantárgyakat a mesteren, ezért muszáj lesz a kreditelismerés. Mit gondoltok, járható út lenne ez így? Megérné ez az 5 éves "projekt"?



2019. febr. 12. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem éri meg 3 évet rászánni egy piacképtelen szakra, kivéve, ha nagyon érdekel.
2019. febr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a töri magában semmit sem ér, viszont utána a mesterrel el tudnék helyezkedni
2019. febr. 12. 17:12
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Érdemesebb lenne már alapszakon olyat választani, amivel mész valamire. Mert mi van, ha három év után eleged lesz a tanulásból, vagy közbejön valami váratlan esemény? Akkor ott állsz egy haszontalan diplomával. De mondom, ha nagyon érdekel a történelem, akkor racionális döntés, amit írsz.
2019. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem ez tök felesleges időpazarolás lenne, a emberi erőforrás tanácsadóként akarsz dolgozni, akkor menj emberi erőforrás alapszakra.
2019. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, de az emberi erőforrások alapszakhoz 420, 430 pont kell, illetve ahhoz hogy megkapd a diplomát kell egy szaknyelvi B2-es nyelvvizsga vagy egy sima C1. A történelemhez 100 ponttal kevesebb kell durván és egy sima B2es nyelvvizsga, illetve az emberi erőforrás tanácsadó MA-hoz is elég egy B2es nyelvvizsga. Jelenleg angolból van nyelvvizsgám (B2) , de kizárt, hogy a C1-et meg tudnám csinálni egyetem mellett.
2019. febr. 15. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmit sem ér a mester mert kb mindenhol csak az alapok kellenek a munkához, aztán majd ott képzed magad menet közben. De ha skippeled az alapszakot, akkor az alapok nagy részét elkerülöd, mert csak kb 80 kredit kell a mesterhez az alapszakról és a mesteres tárgyak teljesítéséhez sem feltétlen kell az alapszakos tudás, legalábbis nem akkora mélységben, mint egy BA tárgy teljesítéséhez. Hogy ha csak a mestert csinálod meg, akkor kb 130 kreditet simán elkerülhetsz az alapszakról. Én is ebbe a hibába estem sajnos, azt hittem a mester többet ér az alapszaknál, de valójában nem sok mindenre jó, főleg magában semmire, csak plusz tudást adhat a BA-hoz képest. Ezzel a párosítással történész lennél emberi erőforrások specializációval (mert az MA inkább specializálódásra alkalmas, nem ad önálló végzettséget, mint egy alapszakos diploma).
2019. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Korábban én is kerestem történelem képzést, és hogy utána milyen mesterekre lehet menni.


Nézd meg a Kodolányi honlapját:


[link]


" Intézményünkben a Történelem szakhoz szorosan kapcsolódó Nemzetközi Tanulmányok MA szak, továbbá a Vállalkozásfejlesztés és a Turizmus Menedzsment MA szakok végezhetőek el."


Én ezzel nem a sulit akarom promózni, mert én nagyon nem ott tanulok :D Viszont ha keresed a lehetőségeidet, akkor akár ezen a főiskolán/egyetemen tanulhatsz tovább vállalkozásfejlesztés vagy turizmus menedzsment mesteren. ( a magánintézményekben a mester államilag támogatott, tehát vizetned sem kell ).

Szerintem ne tántorodj vissza a történelem alapszaktól, hiszen ki tudja 3 év múlva milyen lehetőségeid lesznek. Csak keresni kell :))

2019. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!