Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Ha felvételizek egyetemre, és meggondolom magam, akkor megtehetem azt, hogy nem megyek el?

Ha beadom a jelentkezésem, akkor azzal jár kötelezettség, vagy megtehetem azt, hogy felvesznek, de én núgy csinálok mintha nem is jelentkeztem vola (szóval nem járok be, nem fizetem a tandíjat)?

Keress kérdéseket hasonló témákban: egyetem, továbbtanulás, felvételi, érettségi, főiskola

febr. 12. 21:15  Privát üzenet  

A válaszok
Nem iratkozol be és kész

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont febr. 12. 21:18 Privát üzenet
Még vissza lehet vonni x időpontig.Ha meg felvesznek,megteheted hogy nem iratkozol be.Vagy elmehetsz passzív félévre.De első félév végéig ki is iratkpzhatzs következmény nélkül

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont febr. 12. 21:26 Privát üzenet
Július elejéig egyszer még változtathatsz a sorrenden és törölhetsz jelöléseket. Ha mindet kitörlöd gyakorlatilag visszavontad.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont febr. 12. 21:28 Privát üzenet
A jogviszonyod csak a beiratkozással jön létre, magával a felvétellel még nem. Úgyhogy ha nem iratkozol be, nem lesz jogviszonyod, tehát nem is kell órára járnod sem tandíjat fizetned.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont febr. 12. 21:31 Privát üzenet
igen

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont febr. 12. 21:36 Privát üzenet
Én azt mondom, hogyha felvesznek az Egyetemre és meggondolod magadat még ne iratkozz ki azonnal. Passzíváltasd az első két félévet és hátha még egy év alatt rájössz arra, hogy mégis akarod. Ha nem akkor utána kiiratkozol. De lehet későbbi évekbe már nem fogsz bejutni az Egyetemre. Gondolkozzon ezen is.

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont febr. 13. 01:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha idén felvételizek a Kandóra akkor tudok halasztani két félévet amíg megcsinálom az OKJ-t? Ha igen akkor hogyan?
Ha felvesznek egy egyetemre, de meggondolom magam és nem akarom elkezdeni, milyen következményei lehetnek?
PTE vagy ELTE (idén felvételizek)?
Idén felvételizek, valaki meg tudja majd nekem súgni az válaszokat?
Ha elfogytak az állami féléveim és felvételizek megint támogatottra egyetemre, akkor felvesznek és egyből átraknak fizetettre vagy fel se vesznek? Teszem azt a ponthatárom...
Ha diploma után kipróbálok egy második alapszakot államisként, de meggondolom magam és otthagyom első félév után, akkor azt ki kell fizetni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!