Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak még olyanok, akik pl....

Vannak még olyanok, akik pl. orvisira mennek egyetemen, vagy már mindenkit a marketing és média érdekel?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre hogy már mindenkit a komunikáció,szereplés érdekel,és senki sem vállal be igazám kihívásos életcélt.Most akkor oda fogunk jutni,hogy a fél világ youtuberkedni fog,es ebből a "hobbyból" éldegél...miközben mások éveket tanulnak hogy tényleg legyen valaki brlöllük?És hogy a reál tantárgyak tanulása,tudása tényleg ennyire "bullshit"lenne?

Mi a véleményetek erről?kérek mindenki hogy csak kultúrált módon válaszoljon.


2019. febr. 12. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy egyre népszerűbbek az ilyen szakok. Nem bullshit a reál tárgyak tanulása, habár jómagam nem ebbe az irányba szándékozom elindulni. Annyit még hozzátennék, hogy a kommunikációs szakok nem egészen azt jelenti, amire gondolsz. Értem, hogy mire gondolsz, de eléggé indulatból írsz. Persze, jogos a felháborodásod. Remélem azért Téged semmi nem akadályoz meg abban, hogy reál tárgyakat tanulj! ;) Viszont kérlek, ne nézd le azokat, akik nem ezt teszik, és mellette értelmes szakon tanulnak!
2019. febr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Van. Én most jelentkezem orvosira. Egy évet jártam közgázra, pont azért, legalábbis részben azért, mert slágerszak, a másik ok az az, hogy milyen jól lehet vele keresni, emllett az is közre játszott, hogy a rokonságban van ilyen végzettségű és igen jól él (saját kocsija van, lakást is tudott venni Zuglóban...). Én már nem tudom, mit gondoltam anno, arra se emlékszem, hogy egyáltalán komolyan belegondoltam-e abba, hogy mit csinál egy közgázot végző. Még az első hónapokban vállaltam egy diákmunkát egy cégnél, semmi komoly feladatom nem volt, ettől függetlenül dögunalom volt az egész - hallgatni a “szakmai” dolgokat meg ülni az asztal fölött és számomra haszontalan dolgot csinálni, miközben láttam, hogy vannak, akiknek ez bejön - én nem vagyok köztük. Én olyan munkát akarok, aminek van értelme és látszatja. Segíteni akarok és nem közvetett módon, hogy egy láncfolyamatban én csak egy kis szem vagyok, hanem közvetlenül. Nem azt mondom, hogy haszontalanok ezek a munkák, csak azt nem bírom felfogni, hogy egy ilyen 3 éves alapszakot végzők mivel csinálnak többet, mennyivel tesznek többet a társadalomért, mennyivel fontosabb az ő munkájuk (stb), hogy a kezdő fizetésük megugorja a 6 évet végigtanuló rezidensek (ösztöndíjak nélküli) kezdőfizetését.

Ők is hasznosak, minden munka, állás a világon fontos és értékes, de azért legyen már különbség egy ember közt, akire az ember az életét bízza (akár a háziorvos is írhatna fel rossz gyógyszert) és a között, akire az adóbevallásunkat bízzuk. Egyébkėnt van is, csak sajnos ebben az országban fordítva ülnek a lovon. Nem a 300-400 ezres kezdőfizetéseket sajnálom egyesektől, hanem azt, hogy akkor a frissen végzett orvos miért nem kap 800-at. Ha már itt tartunk, a légiforgalom irányítók 1 millió fölött keresnek, 2 éves képzéssel, mėg csak nem is diplomával. Ja, hogy “stresszes” a munkájuk, egy orvosė nyilván nem az... El van cseszve ez az ország. De én még hiszek abban, hogy változni fognak a dolgok.

Ami a reál tárgyalat illeti, erről meg az oktatási rendszer tehet. A humán tárgyalat nyomatják ezerrel, még a matekot is ímmel-ámmal, de a természettudományos tárgyakra nem fektetnek elég hangsúlyt. Meg “nehezek” és emiatt nem annyira népszerűek. Elismerem, én se rajongtam érte, de már bánom. Csodálatos a biosz is meg a kémia is :D Kémiát 2 évig oktatják, úgy, hogy a szervetlen kémia egy az egyben kimarad a gimis oktatásból, mondván 8.-ban volt. Petőfi meg Aranyi is volt, gimiben mégis újra átvettük...

Nem kérdés, hogy az EÜ és az oktatás Magyarország “legerősebb” pontja.

2019. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!