Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika érettségi menyi...

Gray kérdése:

Informatika érettségi menyi nehéz?

Figyelt kérdés
Egyetem felvételihez kell választott tantárgyként de legalább 95%-ra kell megírnom h felvegyenek, 4 éve érettségiztem de másból, alapokat tudom kb, mennyire nehéz felkészülni?
2019. febr. 13. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nulláról eléggé nehéz felkészülni, főleg 95% ra.
2019. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A 95% mondjuk elég húzós, mert sajnos a legjobbak is hibáznak akár csak szimplán a vizsgahelyzet miatti stressz hatására. De a 90% simán összejöhet, a szóbelire szépen felkészülsz.

De egyébként nem olyan nehéz középszinten, inkább “tökölős”, sok az apró, de lényeges elem pl. Wordben. Én ezért nem választottam végül.

2019. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Uh, elnézést. Már este van :D

Ha van alap úgy könnyebb. Mi számít neked amúgy alapnak?? Mert ugye csak alap dolgok vannak benne. De 95% hoz sokat kell tanulnod.

2019. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
elméleti részét annyira nem ismerem, 1 évet dolgoztam hasonló területen word excel ezek amik mennek.
2019. febr. 13. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:

szia, én októberben érettségiztem és 94%-os lett az írásbelim és 1 hetet tanultam rá.

Csupán annyit csináltam hogy 2005-től 2018-ig az összes érettségit megcsináltam (videók segítségével)

a szövegszerkesztést és a prezentációt/weblap szerkesztést elég volt egyszer, de az excel és az adatbáziskezelést elsőre nem tudtam teljesen elsajátítani, szóval ezeken végig kellett mennem 2005-től 2018-ig megint teljesen, és minden feladatot megpróbáltam saját magam megoldani. Ha nem sikerült, (a videó megvolt nyitva és onnan is néztem a feladatokat) akkor megnéztem a megoldást.

A lényeg csak hogy ráérezz hogyan kell ezt vagy azt megcsinálni. A lényeg hogy úgymond álljon össze hogy mit miért csinálsz ezekben. Sima lesz.

2019. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!