Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már van érettségim viszont...

Már van érettségim viszont szeretnék tenni egy érettségit pluszba, ha megbukok nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Enélkül is meg van a pontom, ez csak egy plusz tantárgy lenne.

Viszont félek, ha tegyük fel megbuknék, nem sikerülne akkor hiába van meg a pontom meg minden ami kell a szakhoz emiatt nem vennének fel?


Testnevelés emelt érettségiről van szó.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. febr. 14. 18:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért szeretném megcsinálni a tesit most, mert még most van lehetőségem gyakorolni visszsmenni a régi sulimba.És ha szeretném majd tovább képezni magam, második diplomát szerezni, 2020-tól már kellesz egy emelt. És ezzel szeretném bebiztosítani magam. Bár lehet hülyeség ennyire előre gondolkodnom.
2019. febr. 14. 19:00
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetemi felvételidnek semmi köze nincs ahhoz, hogy miből mikor milyen eredménnyel érettségizel.
2019. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Jézus Mária, hogy lehet egy érettségizett ember ennyire ... ? Ha megyszer már van egy érettségid, azt az atyaúristen se veheti el tőled, akárhányszor is buksz meg másból utána! Az az érettségi, ami a felvételid feltétele, az már a tiéd!
2019. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm! Csak azt szerettem volna tudni, hogy ha meg van a pontom és érettségim a szakhoz. Akkor ha pluszban érettségizem még tesiből és nem sikerül, mondjuk lesz egy egyes érettségim, akkor felvesznek -e.

De akkor ezek szerint nyugodtan próbáljam meg.

Azèrt is kérdeztem, mert én úgy tudtam, ha van olyan tárgyad ami egyes akkor nem is mehetsz egyetemre, de akkor lehet, hogy a főtárgyakra gondoltak, amikor ezt olvastam vagy hallottam.

A tesi pedig egyébként beleszámítana, de ha nem sikerül olyan jól, akkor majd beleszámítanak mást.


Köszönöm a segítségeteket!

2019. febr. 14. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:
A "Ha van olyan tárgyad, ami egyes" értelmezhetetlen, hiszen egyes osztályzat nem kerülhet be érettségi bizonyítványba. Érettségi bizonyítvány=minden tárgyból legalább kettes.
2019. febr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt remélem tudod, hogy 2020-tól olyan emelt érettségivel kell rendelkezned, amit az adott szakon jelenleg is elfogadnak. Ennek tudatában jelentkezz emelt tesi érettségire.
2019. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elfogadnak jelenleg is. Ezért szeretném a tesit.
2019. febr. 14. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már van érettségi bizonyítványod, akkor ha újra érettségizel, csak egy tanusítványt kapsz, ami egy külön lap. Ha nem lesz meg akkor is megmarad a bizonyítvány.
2019. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!