Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés
assasin339789 nevű felhasználó kérdése:

Óbudai egyetemre, vagy rosszabb esetben Szent istván egyetemre felvesznek gépészmérnökire, körülbelül 320 pontal?

Idén érettségizem, és szeretnék gépészmérnökire tovább menni. BME-re nincs esélyem, túl magas a ponthatár, így marad 2. illetve a 3. suli szinvonal szerint, az OE és a SZI(ha van is jobb, távolság miatt kizárva). Esetleg még maradhatnék a sulimba 2 évre erősáramú elektroteknikusin okj-ért, 20 extra pontért, de nem sok kedvem van. Szóval szerintetek felvesznek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: felsőoktatás, iskola, OE, BME, egyetem, érettségi, továbbtanulás, felvételi

febr. 16. 01:24  Privát üzenet  

A válaszok

Én inkább mennék messzebbre, de a jobbat választanám! Használhatóbb tudást kapsz!

Ráadásul a gépészmérnöki karokon mindig híresen összetartó társaság szokott kialakulni a koleszban. Az ott épített kapcsolataim sokat segítenek a mai napig nekem.

Én már 20 éve végeztem, de még mindig összejárunk a volt csoporttársakkal.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 16. 05:58 Privát üzenet
Vodafonelive nevű felhasználó válasza:

Ezt nem lehet tudni, a jelentkezők számától is függ a pontszám. A BME-re valóban nem elég de a másik kettőre már van esély. Melyik szakirány/specializácó érdekel az alapján dönts elsősorban.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 16. 07:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Még valami. Rém történeteket hallok, hogy mennyire brutál a matek a gépészmérnökin. Ez igaz?

# 3/5Időpont febr. 17. 00:24 Privát üzenet

Igen, nehéz a matek a legtöbb mérnöki karon, de nem ezzel kell foglalkozni, hanem azzal hogy odamész és akkor is megcsinálod elsőre, ha törik ha szakad.

Gyakorlás és elhatározás kérdése.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont febr. 17. 02:39 Privát üzenet
Honnan tudod, hogy csak ennyi pontod lesz? Ahelyett, hogy ilyen negatív gondolatokat gyártasz, tanulhatnál is. És akkor talán felvennének a BME-re is.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont febr. 17. 14:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Győrbe jelentkeztem gepeszmérnökire. Sajnos a matek érettségim kb.80%-os és fizikábòl sem számíthatok jobbra. Mindkettőt középszinten irtam. Szerintetek neki merjek állni az...
A Miskolci Egyetemen a gépészmérnökire vagy a villamosmérnökire érdemesebb jelentkezni?
Nem tudom merre tovább? Rosszabb logikával marketing szak?
Most kaptam meg a felvételi eredményem ami elég gyarta (matek 13, magyar 32) láttam hogy sok gyereknek még ennél is rosszabb de ez nem nyugtat. Szerintetek ezzel a 45 pontommal...
Mennyi az esélye, hogy Erasmusra kerüljek 2-esnél rosszabb súlyozott átlaggal?
Újraérettségizés esetén a jobb eredményt veszik figyelembe, vagy pedig az utolsót, mégha az rosszabb is lett?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!