Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Továbbtanulás 25 évesen...

SOS! Továbbtanulás 25 évesen egyetemen?

Figyelt kérdés

Elég komoly harapófogóba kerültem sajnos. Már 25 éves leszek nyáron, de eddig csak 2 használhatatlan diplomát tudok felmutatni, konkrétan 10 félévet tanultam egyetemen a semmiért, nem is dolgoztam még sehol. Sehova nem tudok elhelyezkedni, még gyári munkára sem vesznek fel, mert tapasztalatlan és túlképzett vagyok, nincs semmi megtakarított pénzem sem, adósságom annál több! A nyelvekkel sem állok jól, az angol azért megy valamennyire, nyelvvizsgát is csináltam a diplomához, de közel sem tökéletes a nyelvtudásom.

Arra gondoltam, hogy megpróbálok dolgozni az egyetemen valamit márciustól, de már most beadom a jelentkezést egy piacképes szakra, aztán szeptembertől elkezdem azt, mellette pedig dolgozok diákmunkán vagy akár duális képzésre megpróbálok bekerülni! Na de milyen szakot válasszak, ha csak földrajzból érettségiztem, a legtöbb mérnöki képzésre kellene a fizika, kémia, informatika vagy biológia. A matek jól megy, abból jól sikerült az érettségi is, egyetemen sem volt vele gond. A gazdász képzésekre viszont lehetetlen bekerülni államira 450 pont alatt.

Akkor mégis mihez tudok kezdeni?


2019. febr. 17. 10:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy földtudományin végeztem, ezt megpróbálhatnám beszámíttatni hidrogeológus mérnökire? Duális képzés formájában indul szeptembertől, angol nyelven, az első évet el tudnám tölteni államin, addig pedig gyűjtenék a második évre, amely már fizetős lenne. A képzés végén pedig kapnék egy diplomát, lenne 2 év releváns munkatapasztalat és egy felsőfokú angol nyelvvizsga. Csak valahogy be is kellene kerülni a mesterképzésre és a duális képzésre is.
2019. febr. 17. 10:53
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Menj fel a felvi.hu-ra és a szakleírásoknál nézd meg a mesterszakot, oda le van írva, hogy lehet-e oda menni földtudományi diplomával.


Egyébként nehogy elkezdj valami tök mást pl közgazdász alapképzés, a földtudományi egy jó szak, ezzel menj tovább mindenképp.

2019. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszámítható a földtudományi, lehet, hogy cska részben, pótolni kell pár tárgyat és kész. A pontokat az előző diplomából számítják, nem tudom mennyi volt a ponthatár
2019. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem akarsz még több évet elpazarolni, pörgesd az álláskereső oldalakat, mire van igény! Ha azt látod, hogy számos helyen keresnek hidrogeológus mérnököt, akkor hajrá! Ha viszont nem találkozol ilyen hirdetésekkel, akkor nem szabad elkezdeni a képzést.
2019. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 2016-ban végeztem földtudományit geológia szakirányon, akkor csináltam a nyelvvizsgát is angolból, azóta sokat felejtettem.
2019. febr. 17. 11:36
 6/8 A kérdező kommentje:
A 2016os alapképzéses diploma után pedig továbbtanultam egy teljesen másik irányban, műszaki földtudományi területen, eljárástechnikán.
2019. febr. 17. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha így is adósságod van, és elfogyott 10 féléved, azzal hogy jársz még egy szakra, csak még több adósságod lesz, én úgy látom.

Ha nem vesznek fel gyárba mert túlképzett vagy, vagy máshová és ezt mondják, akkor tagadd le a diplomát, és egyből felvesznek. Így tudsz gyűjteni egy két év alatt egy viszonylag komolyabb összeget, és tudsz törleszteni.

2019. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mennyi gazdász tárgyad volt? Esetleg egy gazdász msc-ben nem gondolkodsz (duálisban is van)? Hogyha megvan a 30 kredited, bekerülhetsz (igaz, 1 évig pár tárgyat biztos pótolni kell), de legalább 2 év alatt végeznél (3,5 helyett) ami szerintem nem vészes.
2019. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!