Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra éri meg jobban...

Milyen szakra éri meg jobban menni?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú történet. Specmatek-ra szeretnék "majd" menni a Földes Ferenc Gimibe (a suli nem lényeg) de a szüleim leakarnak beszélni róla mert ők azt állítják hogy nekem nem megy olyan jól a matek hogy én spec matekon tanuljak. Folyton a barátnőmhöz hasonlítgatnak aki 3 évvel idősebb nálam és már fél éve tanul spec matekot. De hiába mondom azt nekik hogy ilyen idős korban ő sem volt zseni matekból ők azt állítják hogy sokkal okosabb nálam és hogy nekem ez tuti nem menne. (Egyébként a barátnőmmel mindeketten szín 5-ös tanulók vagyunk) És azert is szeretnék matekszakra menni mert más igazából nem érdekel. És bármi más szakra mennék mindegy lenne mert mindenből ugyanúgy tanulnom kéne. De a matek az egyetlen ami érdekel és szeretem is. De a szüleim azt mondják hogy akkor már inkább menjek közgazdaság tanracés akkor elmehetek a közgazdaság irányába is nem csak a matekra. A barátnőm pedig azt mondja hogyha neked van matematikából éretségid sokkal könnyebben felvesznek téged bárhova. Egyetemre nem szeretnék matekszakra menni mert akk max matektanárnak tudnék elmenni amit nem szeretnék. Ti mit választanátok a helyemben?

2019. febr. 21. 17:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából lényegtelen. Mindegyik szakközépiskola ugyanolyan érettségit ad. Attól még hogy nem olyan szakra jelentkezel ami a legjobban érdekel magadtól ugyanúgy meg tudod tanulni azt, amit tudni szeretnél. Főiskolán meg nem számít honnan jött az ember, sima szakközépből jövők is ugyanúgy el tudják végezni az adott képzést mint akik a legelitebb gimnáziumba jártak.

(Én a BME-n végeztem villamosmérnökként, előtte egy "fapados" szakközépbe jártam. Ma is ugyanígy döntenék, nincs valódi szükség középiskolában mindenféle specializációra, felkészítésre.)

Saját tapasztalataim alapján azt tudnám tanácsolni, hogy azt a szakot válaszd, amit a legkönnyebben el tudsz végezni, így legalább marad időd élni.

2019. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Egy jó matek érettségivel rengeteg irányba tanulhatsz tovább, nem kell matektanárnak menned.

Pl: informatika, Közgáz, pénzügy és mindenféle műszaki szakok - a teljesség igénye nélkül

Szerintem a matek nagyon jó választás

2019. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 Lehet hogy megtudom tanulni de sokkal több időt kell foglalkoznom egy olyan tárgyal ami nem igazán érdekel mint ami érdekel és szívesen csinálom. Csak ezzel arra szerettem volna kijukadni hogy mivel érek többek spec mateklal vagy olyan tárgyal amivel a matek mellett mást is tanulhatok?
2019. febr. 21. 18:45
 4/21 anonim ***** válasza:
Még ha nem is lennél jó belőle, akkoris, ha sok matekórád van, akkor pl több időd lehet kérdezni, begyakorolni. Szal énszerintem menne; én hiszek benned. A szüleidnek is kéne. Ha neked ez jön belülről, akkor ez lehet a sorsod; van rá nagy esély szerintem
2019. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedvesek vagytok. :) Csak kicsit rosszul esett hogy a szüleim leakarnak beszélni róla és valami könnyebb szakra küldeni. Mert elhiszem hogy jót akarnak hogy könyebb lenne de szerintem nem vagyok rossz matekból. Tulajdonképpen nem is tudom honnan vette hogy nekem nem megy a matek mert előtte nem szoktam tanulni. Ő csak annyiról tud hogy értem a matekot és hogy 5ös vagyok belőle. Egyértelműen a barátnőmből indult ki és mivel nekem még nem fog olyan gyorsan az agyam és nem tudok olyan dolgokat mint ő ezért szerinte én nem lennék képes végigcsinálni ://
2019. febr. 21. 19:09
 6/21 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a szüleim hogy miért gondolják úgy hogy nem lennék képes rá, de még ők sem tudják megmondani. Csak azt mondják hogy nem de hogy miért azt nem tudják. És hogy van egy ismerősünk aki egyetemre ment matekszakra és teljesen megbánta mert nem tudott hova menni. De én nem egyetemre akarok matekszakra menni mert azzal max elmehetnék matektanárnak...de ők ezért akarnak rábeszélni hogy más szakra menjek, mert eltudok menni más irányba. Plóbálom nekik elmondani hogy miért látom jó oldalát a mateknak de ők azt állítják hogy még nem értem és hogy hallgassak rájuk. Amikor én úgy gondolom hogy ha matekot tanulok sokkal könnyebben velvennének "pl" orvosnak mint egészségügyi szakról...de ez az én véleményem.
2019. febr. 21. 19:53
 7/21 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy a szüleid sajnos eléggé tájékozatlanok és szűklátókörűek. Mivel most még csak középiskolai szinten kell választani, a matematika mindenképp jó irány, főleg ha érdekel is, mert a jövő ebben van.


Ha pedig majd főiskola, akkor neked majd úgyis kell már egy emelt érettségi. Ha ez a matematika, akkor számos főiskolai szakot választhatsz, úgy mint informatikus, programozó, mérnök, fizikus, közgazdász, stb.


Mert ezekhez mind kell a matematika, és nem a lealacsonyított szintű mai érettségi szinvonalán, hanem az egész ott kezdődik, hogy határértékszámítás, differenciálszámítás, integrálszámítás, differenciálegyenletek.


Mérnökként mondom, hogy a mi szakterületünkön felsőbb matematika nélkül levegőt sem lehet venni. Különösen igaz ez a kutatás-fejlesztés szektorra.

2019. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!:) Én is földesista voltam Miskolcon. :)

Nyugodtan vállald be!:) Befogod tudni hozni a lemaradást. :)

2019. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Szerintem oda fogok jelentkezni. Matekszakkal még bárminek elmehetek.
2019. febr. 22. 09:44
 10/21 A kérdező kommentje:
És a matek mellett tanuljak már szakot is? Vagy elég ha specmatekra jelentkezek?
2019. febr. 22. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!