Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább? Mit tanácsoltok?

Hogyan tovább? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves vagyok és 10. évfolyamon tanulok egy kéttannyelvű gimnáziumban.Idén évvégén van fakt felvétel és tanácstalan vagyok. Tanácstalan vagyok azzal szemben hogy milyen faktot vegyek fel meg azzal is hogy vegyek e fel egyáltalán. Még azt se tudom hogy akarok e egyetemre menni vagy nem. Egyszer így gondolom egyszer meg amúgy. A célom úgymond az életben az lenne hogy valami kis saját vállakozásom legyen. Nem kell itt agy dolgokba gondolkodni nekem elég ha van egy kis kávéz amiből megélek biztonságosan.Igazából a cég alapításhoz nem kell végzettség így ilyen szempontból nem kell(ene) tovább tanulnom, viszont szeretnék legalább egy szakmát amivel esetleg ezeket a céges ügyintézés dolgokat átlátom. Arra gondoltam emiatt nem mennék egyetemre elvégzek egy vállakozási és bérühyintezői okj-t. Vagy inkább menjek egyetemre?Ad annyival többet hogy megérje azzal szenvednem? Alapjáraton nem vagyok annyira tanulós de ami érdekel annak utánanézek és megtanulom. Tehát a kérdésem hogy mit tanácsoltok az adott helyzetben?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 25. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A faktok alapjáraton az érettségihez való felkészülést segíti.


En azt mondom a te döntés es. De ne hagyd ki az egyetemet ha van ra lehetőséged. Jo terv a sajat vállakozás, de ahhoz alap tőke kell, illetve képzettség hogy ne csodoljon be. Menj valami ilyen szakiranyba. Üzleti jog, kozgaz, marketing es menedzsment... Valahova ahol többet tanulsz arról hogyan kell egy vállalkozást vezetni sikeresen :) aztán ha nem tetszik úgyis lelephetsz meg

2019. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet amit irsz. Én ha vissza forgathatnám az időt nem mennék egyetemre, csak éveket pazaroltam el :/
2019. márc. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!