Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Mit tanácsoltok...

Hogyan tovább? Mit tanácsoltok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ELTE-re járok, viszont nagyon közel állok a kirúgáshoz. Már csak 1 félévem lenne hátra és azután meg is van, hogy hova szeretnék továbbmenni. A szüleim úgy gondolják, hogy minden rendben van, tavaly igaz csúsztam egy évet, ezt nehezen, de elfogadták. Mindenképpen szükségét érzik a diplomának - ahogyan én is - és teljes mértékig támogatnak is. Amikor tudtam, dolgoztam, tehát nem élősködök rajtuk. Ezt a helyzetet viszont nem merem elmondani nekik.

Ezen kívül nagyjából 7 éve nem volt párkapcsolatom, egyszerűen nem találok olyan embert, akiben megbíznék. Teljesen egyedül érzem magam és mind a szüleimnek való megfelelésbe, mind a magányba úgy érzem, hogy tönkre fogok menni. Az élet egyik részén sem értem még el semmit. Szeretném már elkezdeni élni az életemet, szeretnék már dolgozni, de ezeken egyszerűen nem tudok túljutni. A problémákba, amikbe beleütközöm, úgy érzem - legyen az kicsi, vagy nagy - egyedül kell megoldanom és mivel sok sikertelenség ért, egyre kevesebb az önbizalmam, egyszerűen nem adok magamnak esélyt sem sok esetben. Egyre több gondolatom van arról, hogy mi lenne, ha egyszer már csak nem lennék. Ezeket a gyilkos gondolatokat szerencsére hamar elvetem, mert ennél azért erősebb vagyok, csak megijeszt, hogy már ez is eszembe jut.

Szerintetek mit tegyek ebben az esetben? Hogyan lendüljek túl a sok sikertelenségen?



2019. jan. 29. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Fejezd be a sulit, mert a diploma számít. Miért állsz közel a kirúgáshoz? Igyekezz befejezni bármin is mész át, mert gondolom már halogattad is és nem vetne rád jó fényt ha most abba kéne hagynod. Szüleidet magad mögött kéne hagyni, egy melót találni, teljesen leválni róluk. Az is magyarázható azzal hogy nincs párkapcsolatod, hogy szüleidnek tartozol, ez szorongáshoz vezet és nem vagy elég kiegyensúlyozott egy kapcsolat kialakításához. Az ebből kialakuló stressz is hozzáad ahhoz hogy nem találnak elég vonzónak. Ez mind közrejátszik, csináld meg a diplomát, keress olyan állást, amiből megélsz anyagilag függetlenül. Próbáld rendezni az életed, legyél nyitott, keress új barátokat, közösséget.


Amúgy lehet ez egy kicsit hülyeség, úgy érzem mégis idevág a téma. Nézem az Exatlont, és szerintem a tegnapi műsor egész jó volt, annak ellenére nézni ahogy mexikóiak megverték a magyarokat. És a magyarok mégsem úgy élték meg hogy veszítettek volna mert teljesen pozitív volt számukra a játék és az élmény. Tanultak belőle. Lényegében ez csak példa arra, hogy kéne túllendülni a sikertelenségen. Ebből látszik egy sport mennyit tud adni, mennyit tud változtatni a személyiségen.

2019. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!