Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő felkészülni emelt...

Mennyi idő felkészülni emelt kémia és biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 10.-ik osztályos és most már lassan el kell kezdenünk gondolkozni, hogy milyen irányban tanuljunk tovább.


Nos nálam több dolog is szóba jött.Többek között az orvosi egyetem is.Tudom, hogy oda emelt biológia vagy kémia/fizika kell. A biológiával szeretem és már a kémiát is.Csak sajnos 9.-ik osztályban nem éreztem a kémiának a fontosságát ezért semmibe vettem annak tanulását.Viszont már 10.-ik osztályban komolyan vettem/veszem.


Az lenne a kérdésem, hogy a kémia lemaradásomhoz tudnátok-e adni tanácsot? Tankönyvet tavaly nem kaptunk,így az nincs is. Idén nyáron szeretném bepótolni.


A másik kérdésem, hogy milyen a kémia és biológia emelt érettségi? Mikortól érdemes és mennyi idő megtanulni?


Válaszokat előre is köszönöm! :D



2019. márc. 2. 23:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Én azt mondom, hogy gimisként még nincs hozzászokva az ember, hogy gyorsan és hatékonyan tanuljon. Negyedéves orvosisként már én is azt mondanám, hogy ó 2-3 hónap vagy még annyi se lenne a készülésem emelt érettségire, de azért itt megedződtem rendesen. Gimisként, kisebb kapacitással még kellett az a 2 év faktos tanulás + magántanár, hogy rendesen megtanuljam, ami kell.
2019. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Na ne hülyéskedjünk már! Érettségin versenyhelyzet van, egyetem már a túlélésről szól. Össze sem hasonlítható a kettő! Színötös tanulók sírnak júliusban, hogy nem vették fel őket.


Egyébként kit vennének fel nagyobb valószínűséggel egy professzionálisabb kosárlabdacsapatba?

1. Azt az embert, aki több éve gyakorol, 4 éve igazolt játékos, profi körülmények között edz

2. Vagy azt, aki 2-3 hónapja kezdte el a nulláról az alapokat és lett igazolt játékos


Második esetében valami csoda kellene. De a 65%-os szerint a másodikat minden gond nélkül draftolnák. Hihetetlen milyen emberek vannak!

2019. márc. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Jót röhögök ezen én is:DDDD

Szerinte az olimpiai bajnokok is úgy születnek, hogy az utolsó 2-3 hónapban valahogy csak ráveszik magukat és edzenek, miközben mások 4 éven keresztül minden egyes nap!!!:DDDD Aki 2-3 hónapos edzéssel nem lesz olimpiai bajnok az az ember szerinte vicckategória és inkább ássa el magát és legyen segédmunkás:DDDD

Hát beszarás komolyan:DDDDDD

2019. márc. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy ez mennyire releváns de én mondjuk pont 2 hónapot készültem az emelt érettségire. Ehhez azonban mindig hozzá teszem hogy én biológia Bsc-n tanultam mivel először a biológia emeltem 66% míg a kémia csak 52% lett így nem jutottam be orvosira de nem szerettem volna egy egész évet otthon ülni és tanulni(amit a szüleim sem engedtek volna) így elkezdtem az alapképzést. Én azt mondom, hogy egyáltalán nem volt nehéz a felkészülés és szerintem bőven fel lehet készülni ennyi idő alatt.
2019. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%

Mi az, hogy bőven fel lehet készülni? Nektek ennyire rossz a képzelőerőtök vagy trollok vagytok gyakorin?

Gondolj bele, hogy valaki szó szerint elő sem vette, kémia számolásokból NULLA, azaz a nulláról kezdi. Hogy a fenébe tudna felkészülni normálisan 60 nap alatt? Ráadásul ott van még a biosz. Hogy tudná felvenni a versenyt olyanokkal, akik ismert magántanárhoz járnak és 4 éven keresztül tanulták a bonyolult kristályvizes, galváncellás, elektrolízises, PH-s példákat? Egyszerűen fel nem tudom fogni!

100 métert nem akarjátok lefutni 5 másodperc alatt? De most komolyan!


És még nekem mondta annó a tanár, hogy túl nagy az önbizalmam ccchhhhhhh...

2019. márc. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én a saját példámat mondtam,hogy egyetem mellett(biosz szak) bőven elég volt a két hónap hogy felhozzam!!!! magam biológiából és kémiából(nem hogy az elejéről kezdjem). De a kérdező amúgy sem két hónap alatt akarja megcsinálni, hanem két év alatt. Annyi idő alatt meg azért már meg lehet tanulni!! A kérdésedre válaszolva amúgy azt tudom tanácsolni a lemaradásához,hogy vedd meg Villányi Attila könyvét mert abban szerintem nagyon érthetően le van írva az elmélet(legalábbis számomra), számoláshoz pedig az ötösöm lesz kémiából című könyvet és az elejétől kezdve(mert ott vannak a könnyebb feladatok) old meg azokat a számításokat, amiket kilencedikben kérdeztek tőletek. Ha esetleg meg nem értesz valamit akkor meg tudod mondani a tanárodnak hogy konkrétan milyen feladattípusok nem mennek. Az érettségi így utólag visszagondolva nem volt olyan nehéz mint ahogy általában a tanárok beparáztatják a diákokat hogy bele fog halni, meg jajj a számolások stb. Bőven lesz rá elég időd(én is olyan 3 óráig írtam őket) és a maradék egy órában meg sokszor átnéztem/átszámoltam és megpróbáltam mégegyszer átgondolni. A lényeg hogy tényleg ne kapkodj mert azzal csak rosszabb lesz. A szóbeli része meg szerintem a legkönnyebb az egészben(nyilván ha tudod az anyagot). Én úgy vettem észre hogy a szóbeliztetők nagyon kedvesek és segítenek ha esetleg elakadtál. Az hogy mikortól érdemes tanulni és mennyi ideig mint láttad elég relatív(:D). Személy szerint sokkal egyszerűbb hétről hétre megtanulni a suliban leadott anyagot (max 5-10 oldal lehet együtt a biosz meg a kémia) mint a vizsga előtt 2 hónappal mondjuk napi 8 órában ezzel foglalkozni. Remélem tudtam egy kicsit segíteni😊
2019. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A szóbeli része meg szerintem a legkönnyebb az egészben(nyilván ha tudod az anyagot). Én úgy vettem észre hogy a szóbeliztetők nagyon kedvesek és segítenek ha esetleg elakadtál."


Tyűha...velem egyáltalán nem voltak kedvesek és segítőkészek, pofákat vágtak, röhögtek, emlékszem! Végül mákos guba kellett, hogy felvegyenek.

Amúgy harmadéves vagyok orvosin (ha a korábbi kommentjeimből nem esett volna le). :)

2019. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy neked ilyen élményeid voltak:(Én ugye összesen biológiából és kémiából is kétszer-kétszer érettségiztem és velem a szóbelin mindig elképesztően kedvesek voltak.Nem is igazán értem,hogy lehetnek egyesek ilyen bunkók mikor tudják,hogy a tanuló is borzasztóan izgul.....
2019. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!