Vajon ilyen átlaggal is bekerülhetek egy közepesen jó gimnáziumba?

Figyelt kérdés
7. fél évi átlagom 4,06 lett félek hogy az év végin már nem tudok annyit csiszolni, hogy kiemelkedőbben jobb legyen, félek lehet rosszabb is lesz. 8.ban próbálom elérni majd a 4,40 körüli átlagot de ha mégsem sikerülne szerintetek melyek azok a Pesti (Budapesten belül bárhol) gimnáziumok amelyeken van esetleg humán tagozat vagy infó és megüti a mércét egy ilyen vagy ehhez hasonló átlag?

2019. márc. 7. 18:09
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha ez bárkinek segít a tanács adásban akkor itt vannak a félévi átlagaim a fontosabb tantárgyakból:

Matek 3

Irodalom 4

Nyelvtan 3

Töri 3

Biosz 4

Info 5

Fizika 3

Kémia 4

2019. márc. 7. 18:17
 2/6 K.L.F.M válasza:

Nos. Úgy tudom hogy hetedik év vége és nyolcadik félév számít plusz a központi felvételi. A kozpontira ha most neki állsz gyakorolni és nyáron is sokat gyakorolsz illetve nyolcadikban is akkor menni fog.

A jegyeidre nézve : tanulj minden nap, rendszeresen. Dolgozatokra mindig készülj többet. Fel a fejjel légy optimista.

En most vagyok kilencedikes 4,80-as átlaggal. Mindenki ijesztgetett hogy milyen nehéz lesz a gimi és hát nem lett igazuk. Sok sikert. Menni fog.

2019. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyit tanulsz és gyakorolsz. Szerintem közepes képességekkel, napi 1-1,5 órás tanulással minden tárgyból lehet hozni a 4-est. Ha pl. a matek- fizika nehezebben megy, a házi feladatokon túl, gyakorolj még rájuk külön.

Az írásbeli felvételire érdemes már most elkezdened készülni. Nemcsak jónak kell lenni az írásbelin, hanem gyorsnak is. Ehhez pedig (szintén) gyakorlásra van szükség. Nem mindenkinek elég, ha 8. elején kezd el készülni.

Közepesen jó iskolák nehéz kérdés. Nyáron majd jobban ráérsz, elkezdheted vadászni a netet. Itt elkezdheted majd (addig inkább tanulj) böngészni az iskolákat: [link] Meg tudod nézni az iskolák érettségi vizsgaeredményeit is, ...

Hajrá! Sok sikert!

2019. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán bekerülhetsz:)
2019. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én másképp látom, mint az előző hozzászóló.

Egy közepesen jó gimnáziumba is akkora ma már a túljelentkezés, hogy ilyen eredményekkel nehéz bekerülni.

Nem csak az átlag számít. A központi írásbelit is elég jóra kell majd megírni. És utána még ott vannak a szóbelik is.

Mennyit tanulsz? Hétköznap? Hétvégén?

2019. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon relatív, hogy mi számít közepesen jó gimnáziumnak. Amit én közepesen jó gimnáziumnak gondolok, oda szerintem az átlagod nagyon kevés. Ez nagyon sok vesztett pont. Ráadásul, ha 3-as vagy matekból és nyelvtanból is, nem hiszem, hogy 80 pont fölötti központit tudsz írni.

Bocs, de szerintem ez a realitás. Ez az átlag még egy erősebb szakkgimnáziumba (pl. Hunfalvy ) is kevés lenne.

Mivel azonban be lehet írni bármennyi iskolát a jelentkezési lapra, mindenképp írd be az álomsulidat első helyre, de a lista végére tegyél azért gyengébb sulikat is.

Addig pedig tanulj sokat, igyekezz javítani mindenből és oldj meg annyit a korábbi évek felvételi feladataiból amennyit csak tudsz.

Drukkolok, de nagyon oda kell tenned magad, ha el akarsz érni valamit!

2019. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!