Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az óbudai egyetem mérnökinform...

Az óbudai egyetem mérnökinformatikus szakáról lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Jó középiskolai matek alapokkal,de szinte semmi fizikával meg lehet e csinálni?(esetleg melyik részét nézzem át a fizikának)?Mik a nehéz tárgyak?Melyik programozási nyelv a nyelv az első,és hogy mennyit kell tanulni naponta?

2019. márc. 9. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyit kell naponta tanulnod, az teljesen a képességeidtől függ, ill. attól hogy milyen jegyet szeretnél. Pl. ha elég magas az intelligenciád, akkor szinte semmi tanulással megcsinálható bármelyik egyetem arra, hogy kettessel átmenj szerintem.


Tudom, hogy ez egy általános válasz volt, nem ismerem azt az egyetemet konkrétan, bocsi.

2019. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A középsulis matekodra ne nagyon hagyatkozz, mert teljesen más lesz.

De a matekról és a fizikáról azt tudom mondani, ha óráról órára és hétről hétre tanulsz, akkor nem lesz gond, sőt.


Programozó nyelvek egyetemtől eltérőek. Nemrég volt egy ilyen kérdés azt hiszem, és ott minden egyetem infó szakjainak a prog nyelveit sorolták be ide-oda az egyetemekhez, úgyhogy keress rá mindenképp.

De ha jól emlékszem a Java és C meg talán még a C# az mindenhol előfordult. Java-t mindenképp kiemelném, érdemes ráfeküdni, nálunk is az van előtérben leginkább (Anglia).

De egyébként mindent a nulláról tanítanak, szóval az alapot "állja" az egyetem. Viszont onnantól magadra vagy bízva és magad kell továbbfejlődj. Persze csak ha érdekel.

2019. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
25%
NIK-en szopni fogsz.
2019. márc. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Meg lehet csinálni, simán. A fizika mindenhol elég könnyű mérnökinfó szakon, körülbelül a közép és az emelt érettségi szint között helyezkedik el nehézségben. Néhol bedobnak még 1-2 integrált olyan helyekre pluszban, ahol indokolt sem lenne. A NIK-en C# van az elején, később lesz Java is.

Járj be órákra, kövesd hogy éppen mit vesztek, minden héten nézd át az új dolgokat, tanulhas kicsit és nem lesz baj. Meg ami még javasolt, hogy zh-k előtt egy héttel kezdj el készülni. Így kényelmes tempóban fel lehet készülni.

2019. márc. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!