Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire gond, ha egyetemen...

Mennyire gond, ha egyetemen nem tanítanak C nyelven programozni?

Figyelt kérdés

Később mindenképp programozóként szeretnék dolgozni, mert nagyon érdekel és a szabadidőmből is sokat szánok a fejlődésre.

Viszont a mi egyetemünkön nem tanítanak C nyelven programozni (se C# se C++).


Leginkább Java-t erőltetik mint programozó nyelv. (Text based app és mobil appok)

De ezek mellett vannak tárgyaim ahol HTML+CSS-t tanuluk, illetve majd adatbázisoknál MySQL. (Most ne térjünk ki arra, hogy mi programozó nyelv és mi nem, szimplán csak sorolom amiket tanulunk leginkább.)


Szerintetek elég lehet a munkaszférában az ezekhez tartozó tudás? Java, HTML+CSS, MySQL


Vagy mindenképp ajánlatos mégegy nyelv elkezdése?

Egyelőre még nincs elképzelésem, de leginkább a mobil app fejlesztés érdekel illetve még a webfejlesztés.

De gondolkoztam még a cyber sec-en mint programozás, bár az megint más.


Ha elengedhetetlen mégegy nyelv, az melyik lenne az, amit érdemes lenne itthon elkezdenem?



2019. márc. 9. 22:22
 1/5 A kérdező kommentje:

De gondolkoztam még a cyber sec-en mint továbbtanulás*


Elírtam.

2019. márc. 9. 22:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Már egyre kevesebb helyen tanítják, és általában a javát nyomják.


Viszont ha alkupozíciót akarsz, akkor érdemes megtanulnod, mert már most hiány van c++ programozóból. Nálunk is hónapokig hirdettek egy fejlesztői állást, mert senki nem tudott és nem is akart ebben programozni, viszont beágyazott rendszer van még bőven, amit ebben kell fejleszteni.

2019. márc. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Egyéként a c#-ot szerettem. Pár dolgot barkácsoltam már benne, nem tudom,pont azt miért nem tanítják.
2019. márc. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az amit egyetemen tanítanak az sehol nem lesz elég, egyetemen csak az alapokat sajátítjátok el. Ha állást szeretnél szabadidődben kell gyakorolni és fejleszteni a tudásod.
2019. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

C#-ot ne keverjük ide.

C nagyon robusztus nyelv, és ma már kevésbé keresett, mint a C++, persze bajod nem lehet, ha megtanulod. De ha a kettő közül választasz, akkor C++.

2019. márc. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!