Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészeten mennyire...

Gyógyszerészeten mennyire fajsúlyos a biológia?

Figyelt kérdés
Gyógyszerészetire adtam be a jelentkezésem, második helyre vegyészmérnökit jelöltem. Emelt szinten érettségizek biológiából és kémiából, a kettő közül a kémia sokkal-sokkal jobban megy, a próbaérettségit 80%-os eredménnyel zártam és ez a tárgy az, ami érdekel. Viszont gyógyszerészeten van pár biológiás tárgy is tudomásom szerint, és nem érzek hozzá nagy vonzalmat, annyit teszek hozzá, ami kötelező, de emellett untat és csak 1-2 témakör érdekes nekem. Milyenek a kilátások? Nehéz a biológia a GYTK-n, vagy letudhatóak a vizsgák és nagyobb hangsúly van a kémiás részen?
2019. márc. 14. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Kémia, biokémia a fajsúlyos inkább, szóval ne aggódj.
2019. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Elsőéves vagyok gytk-n.

Első félév sejtbiológia, második humángenetika.

Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor a nagy része magolás, mert a sejtbiosznak a vége is szinte csak enzimek rövidítése, ciklusok, mi aktivál mit alapon megy.

Az első demonstráció (nálunk így hívják a zh-t :D) szóbeli, ott szeretnek néha szívatni kicsit, illetve a második félév végi vizsga szigorlat, vagyis az első 2 félév anyaga elejétől a végéig. Az még necces lesz, de azt mondják, hogy teljesíthető.


Első évben annyira nem érzed, hogy a kémián van a hangsúly, max annyiban, hogy amíg más gyakorlat 1,5 óra, a kémia 3. De amúgy a tanulás eléggé eloszlik a biofizika, matek, sejtbiosz közt.

Másodévben lesz már szinte csak kémia. Második félévben van anatómia, de az is inkább csak latin nevek magolása. Később jön majd be élettan (ami meg inkább biofizikás elvileg), és mikrobiológia, ahol különböző vírusok stb lesz a lényeg.

2019. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért az nem árt, ha érdekel az embertan, növénytan, biokémia, sejtbiológia. Érteni is kell(ene) őket, persze kis szerencsével és kitartó magolással is át lehet menni. Sajnos sok vizsgáztatónak lejön, ha nem érted a biológiák, csak bemagoltad, és nem kifejezetten szokták értékelni. De ha azt a magas szintű kémiát tudod értve tanulni, nem lehet gond a biosszal sem. :D Engem se különösebben hatottak meg a poszttranszlációs módosítások meg a sejtadhéziók első évben, de mindezt lenyomják a torkunkon magasabb szinten biokémián is, plusz élettanon is előjön ez-az az elsőéves sejtbioszból. Tehát nem baj, ha egyszer megérted, mert ugyanabból a tananyagból több tantárgy keretében is vizsgázhatsz. Én úgy tudom, az immunt meg a mikrobit se mondják könnyűnek (harmadév), érdekesnek meg főleg nem. Emellett tudok olyat is, aki "él-hal" ezekért, mert annyira jók. :D

De a kémiás tárgyak a leghúzósabbak első két évben, ezt személyes tapasztalatból írhatom (a 4. félévben pl. a biokémia a legbiológiásabb tantárgy). Szóval tényleg nem baj, ha a a kémia megy/azt szereted inkább. Aki a kémiát meg tudja tanulni, annak a biológiát is sikerül általában, nekem ez a tapasztalatom.

2019. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!