Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész technikus OKJ elkezdés...

Vegyész technikus OKJ elkezdéséhez mennyi előzetes szaktudás kell kémiából és matematikából?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni, de nagyon régen (kb. 20 éve) tanultam természettudományos tárgyakat, s az emlékeim enyhén szólva már jócskán megfakultak. :O Ezért kérdezem, hogy bele merjek-e vágni így a vegyésztechnikusi képzésbe? Vagy keressek egy magántanárt, mielőtt elkezdem? Nagyon örülnék olyan válaszának, aki már elvégezte ezt a szakot, és van már tapasztalata e téren! (A budapesti Petrik-be szeretnék járni amúgy. 33/f)

2019. márc. 22. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Hivatalosan nem szükséges szakmai előismeret, de ha a kémiából csak annyi rémlik, hogy H₂O, akkor érdemes forgatni a középiskolai tankönyveket. Komolyabb matematikatudásra nem hiszem, hogy szükség lenne.
2019. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá előzetes szaktudás, ennek az a lényege, hogy nulláról kezdenek felhozni mindenkit. Nyilván nehezebb dolgod lesz és többet kell majd tanulnod (ráadásul gondolom estin csinálod majd), de ha szeretnéd, akkor vágj bele.
2019. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, estin tudnám elvégezni, a nappali tagozat a korom miatt már szóba sem jöhet.

Azt olvastam az estivel kapcsolatban, hogy heti 3 nap kell bemenni a suliba. Milyen napok szoktak ezek általában lenni?

2019. márc. 23. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Az órarendek fent vannak a Petrik honlapján, de amúgy változó.
2019. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előtte nézd át a középiskolás könyveidet (ha megvan :D), vagy könyvtárban nézz szét, én a 8.-9.-10. osztályos mozaikot javaslom/ha tudsz angolul, Khan Academy ingyen világos tutorial és youtube.
2019. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érettségi a követelmény, illetve pályaalkalmassági. Nem tudom milyen affinitásod van a természettudományokhoz és a műszaki dolgokhoz, de a fizkémmel szívni fogsz az tuti. Én 5 éves technikumban végeztem annak idején, nem tudom, hogy hogy megy, de a 6 órás labor gyakorlatokat valahogy meg kell oldani, mert egy szerves prepi az nem 5 perces meló.-egy vegyésztechnikus
2019. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!