Ez elég indok arra hogy magántanuló/Egyéni tanrendű legyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Éppen tavaly lettem 9.es amit már nagyon vártam mivel az előző osztály nem nagyon kedveltem és ott állandó vicc tárgya voltam (Leginkább azért mert az unokatestvéremmel egy osztályba jártunk és mindnet elkövett hogy lejárasson). Már tavaly is volt néhány alkalommal panikrohamom de mivel ezek az iskola befejezésével véget értek nem foglalkoztam vele. Elkezdődött az év és már az első nap kiderült hogy mennyire szar iskola is az ahová járni fogok. Mivel szemüveges vagyok és eléggé erős a diopriám azzal kezdtek el cikizni hogy vak vagyok. Belenyomták a fejemet a könyvbe,elvették a szemüvegem és nem adták vissza amíg nem kezdtem el sírni miatta (Alig látok valamit szemüveg nélkül ezért rendszerint ilyenkor mindig bepánikoltam). Amikor a folyosón sétáltam a "nagyobbak" állandó megjegyzéseket tettek rám és az alakomra. Kis malacnak neveztek és hasonlók. Volt olyan hogy éppen ettem és ki verték az ételt a kezemből vagy ki dobták a kukába mondván hogy nekem semmi szügségem ételre mivel már így is elég dagadt vagyok..(Hozzá tenném hogy 164cm vagy és 60kg. Tisztában vagyok vele hogy nem vagyok hu de vékony de vannak nálam teltebb lányok is). Ezek a dolgok odáig fajultak hogy már nem mertem az iskolában enni még csak inni sem. A mai napig van olyan ha ITTHON eszem hogy bűntudatom lesz amiatt hogy enni merek. Elkezdtem járni az iskola pszichológushoz de emiatt is elkezdtek szekálni. Ha itthon panaszkodtam el intézték annyival hogy ne tőrödjek velük. Szóltam az osztály fönökömnek. Az egyik osztály főnöki órán úgy döntött elő hozakodik ezzel a dologgal. Megkért mindnekit hogy ne piszkáljank a szemem miatt mivel nem tehetek róla hogy ilyen de minden csak rosszabb lett mint volt mivel árulkodni mertem tovább piszkáltak. Nagyon sokat sírtam és egyre többször kaptam pánikrohamot. Vonattal járok iskolába és nagyon sokszor volt hogy annyira rosszul voltam hogy lekellett szállnom a vonatról. Állandó gyomor görcsöm van hányingerrel együtt. Mostanában állandóan gombócot érzek a torkomban. Eljutottam addig hogy már itthon sem merek enni...Anyukámmal nagyon sokat beszéltem erről és úgy tűnt kezdi megérteni mennyire rosszul érzem magam ebben az iskolában. Úgy volt fél évkor iskolát váltók viszont a sok hiányzásom miatt az egyik szakmai tárgyból megbuktam és féltünk hogy nem vennénk át szóval letettünk a dologról... Egyszerűen utálom ezt az iskolát. Szinte az összes diákkal együtt. Állandó verekedés minden következmény miatt...Az egyik osztály társam megütött egy tanárt csak mert hozzá ért de nem lett belőle semmi csak annyit mondtak neki hogy ez nem szép dolog...A házi orvosom azt javasolta hogy ne járjak be többé abba az iskolába és a szüleim próbálják meg elintézni hogy magán tanrendű lehessek. A szorongás és a panikrohamok miatt már nyugtató hatású gyógyszereket is szednem kell. Állandó alvási próblémáim is vannak...Az orvos azt mondta hogy fél attól hogy ha ebben az iskolában maradok ebből valami komolyabb pszichés dolog is kialakulhat (depresszió és hasonlók) Minden képen szeretnénk iskolát váltani. (én személy szerint hagynám egyelőre a szakiskolákat és gimnáziumba mennék). Anyukám egyébként már próbált beszélni az öfővel azzal kapcsolatban hogy nem hagynak békén de végül nem lett belőle semmi...Amikor itthon vagyok és tudom hogy nem kell bemnnem az iskolába teljesen jól vagyok. Nincs gyomor görcsöm és hányingerem sincs. Olyankor még aludni is sokkal jobban tudok. Az iskola pszichológus azt mondta hogy ő itt már nem tud segíteni és valami komolyabb szakemberhez kéne fordulnom. Szerintetek ez elég indok lenne arra hogy erre a kis időre magán tanrendű lehessek?


Elnézést az esetleges helyes írási hibák miatt. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

16L



2019. márc. 26. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem elég. 12 éve viselem az ilyeneket, nekem CSAK fiúk vannak. Hulljon a férgese alapján senki nem fog ezzel törődni. Ha belebetegszel ez van. Én is beteg lettem tőle, számolni se tudom mennyi diagnózist kaptam, de bejárok, nem nyafogok mint te. Bocs, de joggal írom miután ugyanaz a helyzetünk, igenis megértem. Kilencedikesként készültem ki én is végleg. Azóta 12.-es vagyok de nem sírok ezen. Bele lehet törődni vagy bele lehet dögleni. A legjobb, hogy tiéd a döntés. Nekem mindig volt 1 dolog, amire teljesen rápörögtem, minden mást leszartam, így elviselhető. Ha csak 1 olyan dolog van ami érzelmet csal ki belőled, akkor semmi mással nem lehet a lelkedbe taposni(nyilván ne tudják, hogy mi az!). A szemüveges dolgot nehezen hiszem. Egyszer nem mertek hozzányúlni a szemcsimhez, azért megvan 30rugó egy ilyen.
2019. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Nem olvastam végig, mert nem tudsz rendesen szöveget tagolni és összefolyik az egész.


A magántanulósághoz elvileg nem kell semmilyen indok, mindenkinek megvan rá a lehetősége, csak kérvényezniük kell a szüleidnek az iskoládban. Gyakorlatilag viszont az iskolaigazgató dönthet úgy, hogy elutasítja a kérvényt, de általában nem szokták.

2019. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Indok nélkül is lehet magántanuló bárki. Ez amit leírtál, elég nyomós indok. Borzasztó lehet neked. Ha tudsz önállóan tanulni, akkor beszélj anyuddal
2019. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Lehetsz magántanuló. Az igazgató saját hatáskörben döntheti el, h engedélyezi-e, de ha megtámogatod orvosi véleménnyel, akkor biztosan engedélyezi. Az iskola pszichológus véleménye is elég kell, h legyen.

És közben keress gőzerővel másik iskolát.

Ki kell szakadnod ebből a közegből, mielőtt tényleg elhiszed magadról, h te értéktelenedd, alsórendűbb vagy mint a többi ember!


Drukkolok neked, h találj egy elfogadóbb közösséget!

2019. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Magántanuló vagy? Mik változtak azóta?
2020. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Magántanuló lettem. Jártam pszichológushoz és egy hetet voltam bent Pszichiátrián is. Mind ezeknek köszönhetően mára már minden oké 😁

Lett önbizalmam és egyre több barátom...elkezdtem megbékélni magammal és rájöttem hogy nincs semmi baj azzal ahogy kinézek. Végülis minden jóra fordult

2020. dec. 15. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!