Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színtévesztőként ne is kezdjek...

Színtévesztőként ne is kezdjek informatikai képzést?

Figyelt kérdés
2019. márc. 29. 20:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ezt hogy sikerült összefüggésbe hozni?
2019. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1-2 éve olvastam, hogy ott is b..gathatnak emiatt! :D
2019. márc. 29. 20:28
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem akadály.
2019. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor egy kicsit megnyugodhatok...
2019. márc. 29. 20:53
 5/22 anonim ***** válasza:
Attól függ mire mész. Ha programozásra akkor semmi gond nincs ezzel, ha mérnök informatikus képzésre ott mind iparin és mind hálózatos irányban hátrány fog érni téged.
2019. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha csak nem játékfejlesztő vagy valami hasonló pályán akarsz elhelyezkedni amihez nem ártanak a színek, akkor szerintem semmi akadálya. Én még nem nagyon találkoztam olyannal informatikusként, ahol bajokban lettem volna ha eltévesztem a színeket.

Talán egyetemen voltak olyan kisebb feladatok ahol hasznát vettük a colour coding-nak itt-ott a beadandókban, de azt is ki lehet kerülni és egyáltalán nem olyan fontos. (Például időbeosztásnál vagy órarendeden hasznát veheted mert könnyebben átlátható a dolog, de egyébként ennyi..)

2019. márc. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
#6 Vagyis játékfejlesztés alatt is inkább csak a dolgok grafikai részére gondoltam illetve designer-ekre. De egy játékot ugyanúgy te is megírhatsz, szóval az sem kizárandó.
2019. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Én még nem nagyon találkoztam olyannal informatikusként, ahol bajokban lettem volna ha eltévesztem a színeket."


Hálózatépítés. Elektronika. Mikrovezérlők. Nem csak abból áll az informatika, hogy a gép előtt ülünk és programozunk. Ez egy nagyon tág terület és nem mindegy, hogy melyik irányt nézzük. Elektronikára színtévesztőként fel sem vesznek és nem is tudod csinálni. Ott bizony meg vannak adva, hogy melyik színű vezeték mi. Ha te elmész például egy gyárba mérnökként dolgozni ahol gépeket kell összeraknod, akkor ott, ha tévesztessz az nem olyan jó dolog... Azért mondtam, hogyha programozónak megy ott semmi akadálya sincs. :)

2019. márc. 30. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszokért!
2019. márc. 30. 05:16
 10/22 anonim ***** válasza:

ma 03:21

Iparban dolgozok már lassan 10 éve, és színtévesztő vagyok. Amiket írsz az főként inkább villamosmérnöki melók (nemmintha oda lenne színtévesztő teszt), és a bekötéseket, stb., inkább karbantartók végzik, nem a mérnökök.


Hálózati dolgokhoz meg nem tudom miért hátrány az, ha színtévesztő vagy. Ethernet kábelt ha kell is csinálnod, az se fog kinyírni senkit ha félrekötöd, és vesztettél vele 3 percet a napból. Mellesleg a színtévesztés nem jelent színvakságot.

2019. márc. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!