Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvszakos tanárin tanulók/vé...

Nyelvszakos tanárin tanulók/végzettek! Mesélnétek az egyetemről?

Figyelt kérdés

Minden érdekel: tanulás, vizsgák, mennyire kemény, mennyire szerettétek, mi volt jó és mi nem, hova jártatok, stb.

Akik már végeztek: Hol dolgoztok? (iskola, nyelviskola, magántanárként vagy esetleg nem is tanárként dolgoztok) Mennyire sikerült elhelyezkedni?


2019. ápr. 5. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

közoktatásban vagyok

a képzéssel nem voltam elégedett, mert nagyon a teóriára épült....

2019. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szegeden voltam oroszos. Én szerettem, de nálunk is probléma volt az elméleti háttér túltolása (elsősorban leíró- és történeti nyelvészet), így kevés idő maradt a nyelvhez kapcsolódó kultúrára. A nyelvet nem igazán sikerült jól elsajátítani, így a mester alatt ki is mentem egy évre, ahol viszont nagyon jól megtanultam oroszul Szergej bácsik és Irina nénik között. Összességében, nem választanék mást, de az egy év nyelvterület (minimum!!!!!) a nyelvszaknak szerves részét kell, hogy képezze. Most egy orosz cégnél vagyok, fordítok, a főnököt igazgatom jobbra-balra az ügyeivel, mert egy betűt nem beszél magyarul, a webshopjukat fordítgatom. Ha minden jól alakul, van még hátra 4 év doktori képzésem. Tanár csak egyetemen lennék, de mindenképp megcsinálom az orosztanári képzést is.
2019. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!