Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemről átjelentkezés?

Orvosi egyetemről átjelentkezés?

Figyelt kérdés

Hellósztok!


Egy olyan ügyben szeretném kikérni a segítségeteket, hogy hogyan történik az átjelentkezés menete egyik, diplomát adó egyetemről egy másik szakra?


Orvosira járok ugyanis már egy pár éve és bár tovább tudtam menni a következő (azaz a mostani, tavaszi) félévre, még mindig van vissza jó pár év, szinte tuti biztos, hogy lesz még egy csúszásom is (így is volt már sajnos 2, mondjuk ebből az egyik családi okok miatt), így erősen gondolkodok azon, hogy átjelentkezek egy másik, (talán) hozzám közelebb álló szakra ősszel és nem folytatom tovább az orvosit.


Ahogy néztem, február 15-e a felvételi jelentkezés határideje.

Azt viszont nem tudom pontosan, hogy ha én már egyetemista vagyok, akkor hogyan történik pontosan az átjelentkezés úgy, hogy a még megmaradt támogatott féléveimet fel tudjam használni és ne kelljen továbbá az orvosin elhasznált, milliós összegekbe kerülő féléveimet visszafizetni?

Olyan szakot jelölhetek csak be, ami szintén diplomát ad? (Mint az orvosi.)

A középiskolai tanáron vagy a mérnök-informatikuson gondolkodok. Ezek megfelelőek? Vagy csak az orvosi diplomához, orvosi pályához közelebb álló szaknál (pl. mentőtiszti vagy ilyesmi) engedélyezett csak ez a fajta átjelentkezés?


Továbbá, mivel én már évekkel ezelőtt felvételiztem már, rám milyen szabályok érvényesek? Ugyanúgy megjelölhetek én is 3 helyet díjmentesen, mint az, aki most felvételizik először?


Írtam már a Felvinek is egy ehhez hasonló kérdést, de gondoltam felteszem itt is, hátha volt már valaki hasonló cipőben. :)


Előre is köszönöm és bocs, ha elég érthetetlenül írtam le.


2019. febr. 10. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosiról nem tudsz tanárira vagy mérnökire átjelentkezni, nem is érné meg. Átjelentkezésnél nem garancia, hogy ugyanúgy államin maradsz amúgy sem. Felvételizz újra. 3 hely ingyenes.
2019. febr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Helló!


Köszönöm a válaszod!


Hogy érted azt, hogy nem garancia, hogy az átjelentkezésnél ugyanúgy államin maradok? Ha azt a formát jelölöm meg és oda nyerek felvételt, akkor sem maradhatok államin, hanem átraknak önköltségesre?

(Ha jól tudom, az állam 12 + 2 félévet támogat, így azt gondolom, hogy ha én egy másik, államilag finanszírozott formájú képzésre jelentkezek át, akkor nekem nem 12 + 2 félév lesz, hanem le lesz vonva annyi, amennyit az orvosin már elhasználtam.)


Egészen konkrétan az alábbi két szakon gondolkodok:


1. Széchenyi Egyetem mérnökinformatikus képzése:


[link]


2. Pannon Egyetem osztatlan tanári képzése:


[link]


Ha én ezekre beadom a felvételit és szeptemberben felvesznek és úgy döntöm, hogy átjelentkezek oda és ott hagyom az orvosit, akkor vissza kell fizetnem az orvosin elhasznált féléveimet vagy az lesz, amit feljebb írtam, hogy az elhasznált féléveket leszámolják és nem 12 + 2 félévvel indulok, hanem 12 + 2 - elhasznált félévek.


Meg igen: nálam is ingyenesen jelölhető be a 3 hely? Mert ugye én már egyszer felvételiztem.


Bocs, tudom, hogy nagyon kesze-kuszán fogalmazok, de remélem azért nagyjából átment, mire akarok célozni. :)


Köszönöm előre is!

2019. febr. 11. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tudnak átvenni államira, ha vannak szabad helyek.


Ez esetben jelentkezz újra az említett egyetemekre, még péntekig megteheted.:)


Ezt a félévet passziváltasd vagy ha már nem tudod, iratkozz ki és mivel egy éven belül újra hallgató leszel, nem kell visszafizetni az eddigi féléveket.

2019. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, 3 hely ingyenesen megjelölhető bármikor.
2019. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét!


Annyi még a bibi, hogy én nem tavaly ilyenkor felvételiztem újra, hanem 2013-ban. Persze, azóta voltam passzív is, de a lényeg, hogy már jó pár államilag támogatott félévet ellőttem. Ezért nem tudom, hogy ilyenkor, ha más szakra megyek, vissza kell-e fizetni vagy sem.

2019. febr. 11. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél éven belül elkezdesz egy másik szakot, ahol diplomát is szerzel, nem kell visszafizetni :)
2019. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. febr. 11. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!