Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány éves kortól lehet érettsé...

Hány éves kortól lehet érettségit csinálni képzésen?

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 éves vagyok, és rühellem a jelenlegi iskolám, váltani meg enged az apám. Viszont most, hogy 16 vagyok, ügye eddig a korig van a tankötelesség, ami azt jelenti, hogy oda megyek, ahova szeretnék.

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a korral tudnék csak érettségit csinálni képzésben?

Mert rendőr szeretnék lenni, és az OKJ-hoz kell az érettségi.

Válaszotok előre is köszönöm!


2019. ápr. 9. 18:21
 1/5 A kérdező kommentje:
*váltani nem enged
2019. ápr. 9. 18:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint milyen képzésben? Ha otthagyod a nappali tagozatos iskolát, tudsz esti gimibe jelentkezni, és úgy is tudsz érettségit szerezni. De nem feltétlen könnyebb.
2019. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha most ott hagyod a sulid és átmész estire, akkor sem leszel előrébb. Némyely esti gimiben 16 a korhatár és oda akár mehetsz is. De ott 2 éves az érettségi, és ugyanúgy 18 éves korodra végzel. Viszont annyival lenne másabb, hogy lennének idősebb osztálytársaid is, illetve nem heti 5, hanem általában heti 2-3 délutánt kell bent lenni. (Például délután 2-től este 7-ig vagy ilyesmi.)


Szóval bármit csinálsz, évet és időt nem tudsz spórolni.

Ha rendőr akarsz lenni úgyis, észszerűbb lett volna rendészetire menni. Ha jól tudom az ugyanúgy 4 éves mint minden más középiskola, de cserébe ha rendőr akarsz lenni, nem 2 éves OKJ-ra kell menjél, hanem csak egy +1 éves képzésre. (Nem tudom így van-e, nekem egy rendészetin tanító ismerősöm mondta). Ha így van, na akkor spórolhatsz 1 évet az életedből.


Szerintem maradj ott ahol vagy, utána pedig mész 2 éves rendészetire, ez a legegyszerűbb az esetedben.

2019. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy ahol most vagyok iskola, eü.-s szakgimnázium, és nem ide szerettem volna jönni, apám eröltette, és csak ide vettek fel. Sajnos 8.-ban nem tudtam, hogy mi is szeretnék igazán lenni, csak most fogalmazódott meg bennem, hogy mi is érdekel..
2019. ápr. 9. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi sem veszve. Leérettségizel és elmész 2 év rendészetire. 20 éves korodra rendőr leszel.

Ha pedig utálod a mostani sulid és nem bírod ki ezt a két évet, akkor beszélj apukáddal, hogy tegyen át rendészetis szakgimibe. Ha ez nem megoldható, mert nincs felétek ilyen suli, akkor pedig vagy maradsz a mostani sulidban, vagy átmész estire, vagy kinézel másik sima gimit, vagy valami. Bár ezeknek nem sok értelmét látom.

2019. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!