Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem után repülőmérnök...

Egyetem után repülőmérnök szakirany?

Figyelt kérdés

Üdv!

Jelenleg Szegeden tanulok Mérnökinformatika szakon, ha minden jól megy jövőre végzek.

Már gyermekkorom óta érdekelnek a repülők. Szimulátorokban is ültem már. Ennek ellenére nem szeretnék pilóta lenni, de mindenképp repulokkel foglalkozni. Az a kérdésem, hogy Magyarországon, vagy kozel külföldön lehetőség vane ilyen tovabbképzésre. Tudok a BME-s jarmumernok szakrol, de nem szívesen kezdenek bele egy újabb 4 éves képzésbe. Bármi infót szívesen fogadok, előre is köszi!



2019. ápr. 18. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
A repülőmérnök vagy hasonló néven futó alapképzések és műszaki diplomára épülő továbbképzések (BME, Debrecen, Nyíregyháza) mind pilótákat képeznek. Ha jól értem, téged a repülés műszaki oldala érdekel inkább, az viszont nagyon komoly járműgépészeti tudást igényel, s teljesen nyilvánvaló, különösen a repülőgép-karbantartás mögötti hatalmas felelősség miatt, hogy minimum egy 7 féléves gépész- vagy járműmérnöki alapképzési tudás, mielőtt egyáltalán egy gép közelébe engednek. Speciálisan repülőgép-üzemeltetésre való felkészítés ha jól tudom, csak a BME járműmérnöki mesterszakán folyik, ott lehet erre specializálódni. Elvileg a járműmérnökitől eltérő műszaki diplomával is be lehet kerülni, ha teljesíted a megfelelő előzetes krediteket, de mivel a keretszám elég kicsi, nem hiszem, hogy egy ennyire más alapdiplomával túl sok esélyed volna a felvételin. Szóval szerintem mindenképp meg kell csinálnod a járműmérnöki alapképzést, ha nem is a BME-n, legalább valahol (pl. Kecskeméten vagy Győrben) levelezőn, különben nem tudsz ebbe az irányba elindulni.
2019. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszt. Igazából igen a műszaki oldal érdekel. De még egy fedélzeti mérnök irányt is el tudnék képzelni, vagy egy hajómernok iranyt is akár. Valahogy sejtettem, hogy más szak szükséges, csak reméltem hogy valami tovabbképzéssel érhetek el valamit. Szóval még nagyon át kell gondoljam, hogy hogy érné meg. Köszi.
2019. ápr. 21. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!