Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ-s színitanoda...

Melyik OKJ-s színitanoda lenne a legjobb választás? És melyiket kerüljem el messziről?

Figyelt kérdés

Már régóta opció számomra a színitanoda, és most jött el az idő, hogy egy konkrét intézményt válasszak, ahol megkapok mindent, ami ehhez a szakmához kell, illetve korrekt és képzett oktatókat.


Hogy mindenki értse a helyzetemet: zeneműveszetiben végeztem, és mivel a csodálatos Zeneakaémia gondolata egyre inkább egy szertefoszlott, idealizált álomvilágnak tűnik számomra, semmilyen eshetőségre nem akarom abbahagyni sem az éneklést, sem a színpadi létet, hiszen gyermekkorom óta ez éltet.

Mindig is két szálon mozgott az érdeklődésem: a zene és a színészet/szavalás, viszont történt az életemben egy olyan meghatározó momentum, ami eldöntötte, melyik lenne a járhatóbb út a kettő nem túl sokban különböző, mégis pár dologban teljesen más terület közül.


A jó hangképzés számomra elengedhetetlen, - nem kényeskedésből: nem szeretném, hogy egy nem éppen hozzáértő személy tönkretegye 5 évem kemény munkáját, és utána évtizedekig várjam foniátertől a csodát, - mert bizony épp elég rémhírt hallani erről.


Tudom, hogy van a Pesti Magyar Színiakadémia, Gór Magy Mária tanodája, a Nemes Nagy Ágnes, a Thália Tanoda, Shakespeare Akadémia, illetve Földessy Margit tanodája, de úgy tudom, ő nem ad erről papírt.

Ezek közül melyik a legnagyobb presztízsű intézmény, és melyik adja a legjobb képzést?

Illetve melyik az, amiről a legnegatívabb véleményeket hallani?

Akinek esetleg van tapasztalata az említett intézményekkel, az kifejtené bővebben a véleményét?



2019. ápr. 20. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak az számít, hogy mit tudsz.
2019. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amint már fent is leírtam, tényleg nagyon régóta előadói pályára készülök.

Ugye klasszikus énekelek, jelenleg ez (lenne) a főprofilom.

Nagyon sok színpadi munkám volt eddig, óvodás koromtól kezdve aktívan veszek részt különféle produkciókban, kurzusokon vettem részt, szavaltam és táncoltam.

Úgy gondolom, jó kommunikációs készséggel rendelkezem, és soha nem esett nehezemre, hogy teljesen eltérő, akár szélsőségesebb karaktereket játszak el.

Ergo, nem a kis félszeg, hollywoodi karrierről álmodozó kislányka vagyok, hanem 20 éves, érettségizett felnőtt ember. 🙂

2019. ápr. 21. 13:21
 3/3 anonim válasza:

Pesti magyar vagy Nemes ha egyik sem jön össze akkor KIMI

de gyere Ászba

2019. jún. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!