Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing szak után könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam erről a szakról, hogy nem nagyon lehet, ha nincs megfelelő kreativításod hozzá. Leginkább olyanok véleménye érdekelne, akik ebben a szakmában helyezkedtek el, illteve ezt tanulták. Érdemes erre a szakra menni?
2019. ápr. 23. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
A végzettséggel elhelyezkedhetsz üzletkötőként, piackutatóként, értékesítőként, egy intézmény sajtófelelőseként, pályázatíróként vagy rendezvényszervezőként. De elég telített a szakma.
2019. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Egyik exemnek ilyen végzettsége van. Vagy 2 évig vakarta otthon a golyóit mert nem akart akármilyen munkát elvegezni. Aztán most egy call centeres, munkaerokozvetito cégnél dolgozik.
2019. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
szokasos gtk bufeszak
2019. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Az első három olyan dologról beszél, amiről fogalmuk sincs.


A marketing a pénzügy mellett a legfontosabb vállalati gazdasági funkció, amely magába foglalja a piackutatástól kezdve a termékfejlesztésen és árazáson át a teljes kereskedelmi spektrumot (kül- és belkereskedelem stb.). A marketing felelős a fogyasztói magatartás megértéséért, a termékfejlesztésért és az üzleti sikerért. Ha úgy tetszik, a marketing A legfontosabb vállalati funkció, nélküle nincs üzlet.


Steve Jobs, az Apple alapítója és vezére mindenekelőtt marketinges volt. Steve Wozniak, aki a mérnöki munkát elvégezte neki, sehova se jutott volna Jobs nélkül.


A nagy cégeknek nagy marketing szervezeteik vannak, és itt van karrier lehetőség mindenféle marketing területen: piackutatás, termékfejlesztés, klasszikus marketing, online marketing, eseményszervezés, szponzoráció, reklám, értékesítés stb.


De kis cégeknél is kell marketinges. Vannak továbbá ügynökségek stb. Sok a lehetőség, ügyesnek kell lenni.


Ami a büfé-ruhatár szakot illeti: én amióta megkaptam a BGE Marketing BSc-met, soha, egyszer se kerestem havi ½ millió nettó alatt (és már sok éve 1,5 millió felett keresek). Ennyit a büfé-ruhatár szakról.

2019. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

Most te avval érvelsz, hogy a sok gtk-s majom azért fontos mert képes becsomagolni azt, amit mérnökök évek alatt kemény munkával összehoztak? :D

Én is szeretek így ajándékozni. Más megcsinálja én rádobok egy masnit és a nevembe eladom/odaadom.

2019. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem, hanem mert a GTK-s majmok tudják, mi kell az embereknek, és specifikálják a terméket. A mérnökök meg megtervezik és előállítják. Ez így együtt működik.
2019. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, megkérdezhetem, milyen profilú cégnél, milyen típusú munkakörben dolgozol ilyen jó fizetésért és milyen magas beosztásban? Már amennyire el akarod árulni minden konkrétum nélkül. Mennyire látod tipikusnak a helyzetedet? Egy pályaválasztás előtt álló ismerősömnek kellenek az információk a szakmáról, mert sajnos valóban az van a köztudatban, hogy túltelített szakma, nem elég keresett, nem kell marketinges, majd valakire rádobjuk pluszban a marketing feladatokat is, büfészak stb.
2019. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, és itt írtam bővebben a témáról: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Ha van még kérdésed, kérdezz bátran, próbálok válaszolgatni.

2019. júl. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!