Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban lenne érdemes...

Milyen irányban lenne érdemes továbbmenni?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkoztam azon, hogy mi legyek. Egész kicsi koromtól kezdve (ovónéni, fodrász, énekes... tudjátok kicsi gyerek álmodozik). Aztán anno általános alsó tagozatában, hogy jogász vagy ügyvéd. Na itt anyukám nekem adta a római jogot, hogy barátkozzak vele. Természetesen hozzá sem nyúltam azóta sem, meg igazából ezekben a szakmákban nem látom magam annyira. Azóta jött még állatorvos, de én és a tű... Néhány éves álmom volt a szinkronúszó edző, de csak OKJ-s képzés van, illetve a TF edző képzésére be sem jutnék, mert a labda nem az erősségem. Bár a szinkronúszó edzőség még mindig dédelgetett álom azt hiszem, de nem lehet megélni belőle, +szinte lehetetlen elhelyezkedni vele. De itt jött, hogy akkor lovasterapeuta, de ez megint nem túl kifizetődő, kell mellé egy normális állás.

Talán itt kezdődött el bennem körvonalazódni, hogy akkor én gyógytornász leszek. Az utóbbi időkben mikor gondolkoztam mi lesz velem mindig ide jutottam vissza. Ez mégis majdnem iroda, de nem monoton munka. Az embereknek szeretnék segíteni, végülis érdekel az egészségügy, a biosz, maga az ember. Faktnak biosz emeltet vettem fel, de most sokan megrémítettek, hogy biztos jól döntöttem-e, mert nagyon nehéz jól megcsinálni..., és a gyógytornász képzésről is az utóbbi időben azt olvasom, hogy nagyon nehéz, feleslegesen szivatják az embert. Viszont ennek ellenére is ide jövök vissza 1-1 gondolkodás után, hogy gyógytornász. A dietetikus szakot is átpörgettem, de ez sem olyan igazi.

De közben nagyon sokat szoktam nézegetni az ingatlanos utazásos dolgokat. Mindig keresek, szervezek, például az ingatlannál szüleim elé rakosgatom és mutatom, hogy a nyaraló jó vagy sem, a ház megéri-e az árát (természetesen nem képek alapján, hanem a tájolás, elhelyezkedés, méret, ingatlan/telek besorolása...) Nagymamám sokáig földhivatalnál dolgozott, vele is szoktam ilyenekről beszélgetni, végülis ez is érdekel.

De szeretek nagyon apró pepecselós, nézegetős, figyelmet igénylő dolgokkal is foglalkozni. Mi intéztük a csapatomnak az egyenruhát, az edző sokszor kerekítve adta az összeget, nem stimmelt sehogy semmi, több estén keresztül kerestem a hibát, hogy miért nem úgy jön ki ahogy kell. Vagy anyukámnak kellett írni szakdolgozatot, a kérdőíveket én értékeltem ki neki. Ez is nagyon lekötött és képes vagyok hasonló dologgal foglalkozni.

Vagy szüleim mondják mindig, hogy belsőellenőrnek vagy adónyomozónak vagy valamilyen pénzügyes dologgal kellene foglalkoznom. Ezeken gondolkoztam is, de a matektól félek, hogy mennyire lenne bonyolult. Mindig ezen nevet a család, hogy én vagyok otthon a helyi felügyelő, mert a tányérelrakástól kezdve, hogy ki mennyit evett a nutellából mindent észreveszek és megjegyzem és mondom is.

Ahhoz ami engem érdekel és nekem fontos ahhoz nagyon jó memóriám van, igazán apró, már szinte jelentéktelen részleteket megjegyzek. Sokan ezen szoktak is csodálkozni, hogy én ilyen kicsinységekre hogyan emlékszem.

Az üzleti élet is foglalkoztat néha, többen mondták elég üzleti szemmel nézem a világot.

Az viszont fontos, hogy irodai vagy valami hasonlan “fárasztó”, bentdolgozós munka, mint a gyógytornász és az edző. Nem hátrány ha meg lehet belőle élni, akár külföldön is lehet vele helyezkedni. Valami olyan kell, ami itthon keresett szakma és nem a 10.000. valaki leszek egy állásinterjún. Beszélni merek/tudok idegenek előtt, de azért nem bánom ha nem vagyok állandóan középpontban.

Biosz emeltet fogok csinálni a jelen állás szerint, nyelvizsgát is a következő tanévben leteszem.

Na szóval elég hosszú lett, sok lett a sztori, magamról nem is írtam szerintem túl sokat, de ezek alapján ti mit mondtok? Milyen szakmák jutottak eszedbe?

Köszi, hogy végigolvastad!


2019. ápr. 23. 15:38
 1/6 GigiDiAugustino ***** válasza:
Közgazdász
2019. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Matek mennyire megy? Gazdaságinformatikát ajánlanám, én erre a szakra járok. Nem olyan vészes a matek, ha erős alapjaid vannak középiskolából, és tanulsz is rendesen rá az egyetemen. Az írásodból úgy tűnik, hogy lány vagy. Rengeteg lány van ezen a szakon (legalábbis itt az Óbudai Egyetemen). Elég sok lehetőséged lenne a munkaerőpiacon ezzel a diplomával. De a különböző "bridge" pozíciókban a legértékesebb vele elhelyezkedni:

IT Business Analyst, IT PM, Product Owner, Rendszerszervező. A fizetések bruttó 400 ezerről indulnak, a teteje nagyon cég és tudás függő, de nagyjából 1,2 millió bruttó körül van jelenleg.

2019. ápr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, kimaradt 10. osztályos lány vagyok
2019. ápr. 23. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebből nekem az derül ki, hogy gyógytornász szeretnél lenni szíved szerint. Akkor tanulj majd annak. :)

De még szerencsére van egy kis időd mire eldöntöd:)

Én idén jelentkeztem egyetemre. Óvónő vagy gyógytornász szerettem volna lenni.

Végül az óvónői mellett döntöttem, mert úgy láttam óvónőből többre van szükség borsod megyében, mint gyógytornászból.

Aztán most olyan szerencsém van, hogy az egyetemen kiderült van gyógytornász specializáció óvónőknek. Így 100%, hogy azt fogom választani. Így mindkettőt csinálhatom.

2019. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyógytornász + turizmus alapján egyből az Egészségügyi szervező szak jutott eszembe, Egészségturizmus-szervező specializációval. De ez csak egy opció. Nem tudom, mennyire kamu.


Ha bioszról van szó, gyógyszerész, orvos ami ésszerű döntés a rengeteg tanulás mellett, de sima biosz alapszakra ne menj, mert nem fogsz vele semmit se kezdeni. Ilyen természettudományos képzésekre akkor menj, ha abban kémia van (pl vegyész még), mert ebben van a pénz. Igen, meg kell élni.


Hadd adjak egy tanácsot :D

Én végzős egyetemistaként, aki utólag jött rá, hogy büfészakot végzett és büdös életbe nem fog elhelyezkedni a szakmájában, azzal szórakozok, hogy álláshirdetéseket olvasok. Bizony, kezd körvonalazódni, hogy mit akarok.

Mert én is ilyen aprólékos, megfigyelős típus vagyok, aki egyszerre szereti a kreatív dolgokat és mindig keresem a legjobb dealt, aztán meg is találom.

Szóval szóba jöhetnek a gazdasági szakok lehet túl népszerűek, és tömegképzés van mindenhol, de rengeteg ilyen végzettséget igénylő álláshirdetést látok.

2019. ápr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az állatorvosit csak a "tű miatt" lőtted ki és amúgy érdekelne, még érdemes lenne utánajárnod.

Általánosban én is így voltam, 6.-ban szenttül meg voltam győződve, hogy állatorvos leszek. Aztán 7.-ben lett kémiánk, meg a biosz embertanos részét tanultuk, ami nem igazán érdekelt, szóval gimire már én is úgy voltam vele, hogy, "á, úgy sem bírom a vért". :D

Idén meg mégis általános orvosira felvételiztem... (igaz, nem állatorvosi).

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy magasabb rendű cél érdekében pár apró kellemetlenséget be lehet vállalni, ha amúgy azt akarod csinálni. A boncolás gondolata sokáig taszított, aztán megbarátkoztam vele, mert felfogtam, hogy ahhoz, amit csinálni akarok, ez kell.


Amúgy neten keress pályaválasztási teszteket, azok adhatnak támpontot (én szerettem olyanokat töltögetni :D).

2019. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!