Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idősebb korban tovább tanulni,...

Idősebb korban tovább tanulni, ha csak egy érettségivel rendelkezel?

Figyelt kérdés
Egy kos story rólam : Sosem voltam egy kitűnő tanuló, hanyag voltam és nem sok tantárgy kötött le annó. Viszont nem tartom magam egy buta gyereknek, ha valami felkelti az érdeklődésemet igenis megtudom tanúlni. 24 éves vagyok, 5 évvel ezelőtt végeztem a középsulival/érettségivel. Nemsokkal később be is álltam dolgozni mivel elképzelésem sem volt merre tovább. Sajnos a kisváros miatt nem sok lehetőség volt. Pláne, hogy Erdélyben élek és az anyanyelvemen nem sok szakból választhatok. Jelenleg számítástechnika/elektronikával foglalkozom. Egy bizonyos szinten, olyan dologgal ami gyermekkorom óta érdekelt (számítógépek/telefonok stb. szervizelése GSM) . Viszont érzem hogy nemtudok tovább fejlődni ezen a területen, és személyiségileg sem. Csak leragadok a kis munkámnál. Az első 2.3 évben nemfoglalkoztam vele,nem gondoltam bele a jövőbe . Viszont egyre jobban bánom, hogy nem tanultam tovább mivel az idő ígyis úgyis eltelik. Még ha nemis tud elhelyezkedni az ember a tanult, szakmájában. Akkor is tanul az életről önállósúl, új embereket ismer meg, ha kimozdúl a komfortzónából... Jelenleg megvagyok rögzülve, mivel monoton a munkám és a szüleimmel élek. Kényelmes így igen viszont, 0 fejlődés/kihívás ha így folytatom tovább. Nem tanulmányilag emberileg sem érzem, hogy fejlődnék...Tervezek az Anyaországban tovább tanulni/élni, mert fontos nekem hogy az anyanyelvemet tudjam nyugodtan használni. Csak fél az ember belevágni az ismeretlenbe pedig lehet könnyebb lenne nekem ott, mivel jobban boldogul az ember ha el tudja szépen magyarázni mit szeretne, a saját nyelvén megfogalmazva nem mintha románul nem tudnék de ezt csak az itteniek értik, hogy miről isbvan szó . Milyen itt a magyar embernek . Na de lényegtelen gondolom írok pár szót azért a helyzetről... A kérdés inkább az, hogy érdemes e belevágni, fősuliba úgy hogy már éveket kihagytál, vagy egy nagyobb városba fel költözni vidékről?
2019. ápr. 23. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is : Gratulálok, mert végre egy erdélyi magyar aki szépen tud írni, és fogalmazni. Végre nem azt olvasom, hogy külföldi vagyok, ezért nem jó a helyesírásom.

Másodszor: Tanulni sosem késő. Ha úgy érzed tanulni akarsz , akkor ne várj. Menj tanulni. Én 45 évesen diplomáztam le. Volt olyan iskolatársam aki már nyugdíjas volt. Lediplomázott ő is.

Sok sikert

2019. ápr. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 2012-ben érettségiztem, utána továbbtanultam, 2014-ben újra felvételiztem és 2017-ben diplomáztam. Most megint jelentkeztem, így két év kihagyás után. Én is dilemmáztam, a korom miatt, habár egyáltalán nem vagyok öreg, de hogy bekerülni 18-19 évesek közé kicsit fura lenne, azért 8 év korkülönbség elég sok, de végül levelezőre jelentkeztem, mert szeretném kitanulni azt a szakmát ami érdekel. Tanulni, legyen szó akár elkezdésről vagy újrakezdésről sosem késő ez az egy biztos, különösen akkor, ha kifejezetten szeretnéd is. Úgyhogy szerintem vágj bele :)
2019. ápr. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!