Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészeti mellett van...

Gyógyszerészeti mellett van egy nagyon minimális esély is felkészülni orvosira?

Figyelt kérdés
Felvettek tavaly GYTKra, ezt a tanévet súlyos betegség miatt ki kellett hagynom.(egyébként is orvos szerettem volna lenni) Szóval, ha szeptemberben elkezdem a GYTK-t akkor mellette mennyi esély van arra, hogy fel tudok készülni mellette bioszból és kémkából újraérettségire?(gytkra is alig lett elég a pontom) Viszont még egy évet meg nem nagyon szeretnék kihagyni igazából. Vki hasonló cipőben járt már?

2019. ápr. 29. 12:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta álmom, hogy orvos legyek. Ill. mennyi az esélye, h beleszeretek a gyógyezerészetbe?
2019. ápr. 29. 12:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első év gyógyszerészetin nem húzós,de azért tanulni kell. Ott később durvul be a dolog. Legalábbis nekem így írták le a szakot.

Teljesen más a két szak,másra összpontosít. Szép hivatás a gyógyszerészeti is,de brutál sok a kémia. Én a helyedben nem kezdeném el,csak viszi az államilag támogatott féléveket,tárgyakat meg alig tudnál elfogadtatni. Ha álmod az orvosi,akkor rögtön készülj arra.

2019. ápr. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogy hogy lesz 2020tól ez a felvételi.
2019. ápr. 30. 07:31
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Átjelentkezni nem tudsz a gyógyszerészetiről,szóval orvosira mindenképp újra kell felvételizned. Nyelvvizsga kell szerintem hozzá. Így ha az nincsen,akkor még azt is le kell majd tenned az egyetem mellett.

Én tényleg azt tanácsolom,hogy csak akkor állj neki a gyógyszerészetinek,ha komolyan érdekel és nem szeretnél orvos lenni.

2019. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van nyelvvizsgám. Csak az a baj, hogy ha kötelező a nyelvvizsga és az emelt érettségi, akkor nem fog járni az emeltért egyik emeltért az 50 pont a nyelvvizsgáért pedig a 28 pont. Akkor ez azt jelenti, hogy csak úgy tudnám kimaxolni a 100plusszpontot, ha 3 emeltet tennék? Nem találtam erre sehol semmi infót és áhhhhh..
2019. ápr. 30. 08:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyelvvizsgáért nem járna a pluszpont. Két emeltel ki maxolod őket. A nyelvvizsga a felvételihez kell,hogy csak azzal vehetnek fel. Én így tudom,de ennek tényleg utána kéne nézni.
2019. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát, ha kötelezőve tesznek egyet, akkor azért már nem jár az 50 pont. Vagyis nekem így lenne a logikus, de tényleg mindenhol utánanéztem és utánakérdeztem, de senki nem tudja.
2019. ápr. 30. 14:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Írj az oktatási hivatalnak vagy a felvi.hu-n érdeklődj.
2019. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj,de ha ezt a nagyon alap infót nem sikerült kinyomoznod,el kéne gondolkodnod,hogy belevágj-e akár egyikbe,akár másikba.Mindkettő szakma nagy felelőséggel járó,kreativitást,és spontán probléma megoldó készséget követel.Eleve tudtam,hogy az emelt érettségiért mindenképpen jár a plusz pont(amennyiben adott tárgy a felvételi követelmény),de kb fél percembe került "kinyomozni" a felvi.hu-s hivatalos megfogalmazást.Íme:"Ha az adott szakon (pl. általános orvos) mindkét tárgyból kötelező az emelt szintű érettségi vizsga, úgy a jelentkező – amennyiben legalább 45%-os eredményű mindkét vizsgatárgya –  két emelt szintű érettségivel kimeríti a maximálisan kapható 100 többletpontot, tehát más jogcímen már nem kaphat többletpontot."

Egyébként ha szabad kérdezni,miért nem készültél fel a biosz és kémia emeltre az elmúlt egy tanévben?Ha jól értem,nem tanultál,csak passzívom vagy Gytk-n.

Igaza van az egyik előttem szólónak,pazarolnád az ingyenes féléveidet.Ha mindig is orvos akartál lenni,ne add fel az álmod,koncentrálj arra.Van rá esély,hogy megszereted a gyógyszerészetet,de ezt jó lenne azelőtt tisztáznod magadba,mielőtt belevágsz.Esetleg próbálj meg egy OKJ-s tanfolyamot,gyógyszertári asszisztenst,de ne szakgimibe kezd el,hanem tanfolyami rendszerben,mert az csak egy éves.Mellette tudsz tanulni bioszra és kémiára,és az egész tanfolyam kb 200 ezer(vagy kevesebb).Ha közben beleszeretsz a gyógyszerészetbe,akkor jövőre kezd el a gyógyszerészetit,ha nem,akkor elmész orvosnak.Csak jelöld be jövőre mindkét szakot,és nyomasd a biológia+kémia felkészülést!

2019. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy ez csak 2020ig lesz így, amíg nem tesznek kötelezővé egy nyelvvizsgát illetve egy emeltszintűt a felvételikhez, de akkor nem bonyolítom túl, és meg is nyugodtam, ha ugyanígy kimaxolhatom, mint eddig! :)
2019. ápr. 30. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!