Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a B2-es tipusú...

Hinimini kérdése:

Mennyire nehéz a B2-es tipusú angol nyelv vizsga?

Figyelt kérdés

Betegségem miatt nem tudok be járni a közép iskolába 1.éve tanulok angolt általánosba franciát tanultam SAJNOS!:/

Szerintetek ha tanulok 11.osztályba tudok csinàlni egy nyelv vizsgát? Most 10.osztályba vagyok

Mennyi kb a nyelv vizsga ára?

Bocsii ha sok a kérdés de nem tudok srmmit a nyelv vizsgáról.. viszont ez kell az egyetemhez 😒


2019. máj. 1. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudsz, és az első sikeres nyelvvizsga árát (25-30 ezer) visszatéríti az állam.
2019. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát... Egyik ismerősöm kéttannyelvűbe jár, mégis meghúzták a nyelvvizsgán.

Sajnos egy nyelvvizsgán/nyelvi érettségin - bármilyen meglepő -, nem az számít, hogy folyékonyan kommunikálsz angolul, vagy hogy mindent megértesz, hanem olyan “játékos” fliozófiai kérdéseket tesznek fel, amiken még akkor is egy napig kéne gondolkoznod, ha magyarul tennék fel.

Megkérdezhetem, a francia nyelvvizsga miért nem opció?

Tudom, hogy az angolra mindenki azt mondja, hogy “már a csapból is angol folyik, bárki meg tudja tanulni”.

Igen, vannak olyan nyelvvizsgák, amik semmi másra nem jók, csak arra,hogy legyen egy papírod az egyetemi felvételihez, viszont ezek olyan szinten nem érnek semmit, hogy 0 tudással is átengednek.

Egy NORMÁLIS, nemzetközileg elismert nyelvvizsgára tényleg fel kell készülni.

Szerintem ez azon is múlik, hogy milyen a tanárod, és begyakoroltatja-e veled azokat a típusfeladatokat, amik az általad választott nyelvvizsgán előfordulnak, mert mint mondtam: általában NEM a gyakorlati nyelvtudást, a szövegek megértését mérik hanem azt, hogy meg tudod-e oldani a különböző feladatokat.

Az ár lényegtelen, mert ha az első sikerül, automatikusan visszatérül az ára.

2019. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Francia nagyon nem bírt meg ragadni a fejembe..

És az a tanár fog nyelv vizsgáztatni aki alapból tanítja az angolt?

2019. máj. 1. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!