Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdekel a programozás, de nem...

Érdekel a programozás, de nem tudom melyik egyetemi kart (nem vagyok benne biztos, hogy ez a helyes megfogalmazás) kellene választanom, mérnökinfó. Vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés
Sok ehhez hasonló kérdést olvastam el, de nem jutottam sokkal többre, ezért teszem fel ezt a kérdést. Most 9.-es vagyok, automatikai technikusnak tanulok, de a PLC programozás annyira nem érdekel. Hogyha jól értelmeztem a Mérnökinfón hardware közeli programozás van, ami szintén me érdekel annyira (csak Arduinot és mikrocontrollereket tudok elképzelni, és sem nagyon nem érdekel), de az szól mellette, hogy van elektro és miegymás és nem kell olyan magas szintű matek tudás mint a programtervező informatikushoz. Arra lennék kíváncsi, hogy (személyes tapasztalatok) melyik szak mit tanul ill. mit lehet tanulni. A matekot szeretem, de nincs olyan hű de nagy logikám, és nagyon elhanyagoltam (soha sem gyakoroltam, kb 1 hónapja jötte rá, hogy kelleni fog a programozáshoz így azóta belehúztam)

2019. máj. 2. 14:41
 1/5 qqcska123 ***** válasza:
63%

BME mérnök-informatikus nagyon durva, főleg a matematika része. Ugyanez az Óbudain nem annyira erős, de a matek ott is húzós.

Ja, és 3-4 programozási nyelv kiváló használata erősen javasolt!!!

2019. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3-4 nyelv a felvételi előtt? Az elég húzós, még csak most kezdtem bele a Pythonba, és még közel sem járok olyan szinten, hogy programokat írjak (a listákat néztem át, most megyek a ciklusokra).
2019. máj. 2. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1 nyelvet tanulgass, az is legyen OOP. Ha előre megérted ezeket, a programozás egyetemen vicc lesz. Nem ez a része a nehéz (főleg ha szeretsz programozni), inkább az összes többi.


Az, hogy a mérnökinfos inkább hardwaret programoz meg nem feltétlenül igaz. Előfordulhat, de ez inkább villamosmérnöki feladat. Lehet, hogy régen nem volt akkora különbség a két szak között, de ma már azért nem tennék egy mérnökinfost villamosmérnök helyére.


Ahol én tanulok, ott ugyanazt tanuljuk mint proginfon. A különbség az, hogy nálunk van pár (villamos)mérnöki tárgy olyan szinten oktatva, hogy arra nem tudnám azt mondani, hogy valaha is hasznos lesz, proginfon meg tényleg picit több a matek.


Az viszont biztos, hogy ha programozni akarsz mindegy melyiket választod. Programozni programozva fogsz megtanulni, az egyetem nem tanít meg rá, csak megmutatja, hogy van ilyen is kb. Proginfot akkor válassz, ha 3 évet akarsz járni egyetemre 3.5 helyett, és ha gyűlölöd a fizikát. Ha nem zavar a fizika és a fél évvel hosszabb képzési idő, akkor azt mondanám, hogy teljesen mindegy melyikre mész.

2019. máj. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az Óbudaira járok, de kegyetlen, úgyhogy itt is hagyom. Durva nagyon főleg az arduino programozás, mert virtuálisan kell csinálni egy szinulátor programban és az oktatás is szar. Nálam 3 évvel idősebb tanulók tanítanak, szóval rendes tanár sincs. Szóval ide ne gyere ha jót akarsz magadnak.
2019. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Megint az 53% os... :D én 0 programozási tudással jöttem BME-re. És matekból se jártam oktv-re meg ilyesmikre. 2.évem és idáig közel 4-es átlagom volt. Igazából itt specializáción azt tanulhatsz amit szeretnél. Az első 2 évben megkapod az alapokat, aztán sima szoftverfejlesztő is lehetsz ha az érdekel, ha olyan irányt választasz.
2019. szept. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!