Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kezdő grafikusként az adobe...

MuSky kérdése:

Kezdő grafikusként az adobe programokon kívül mikhez érdemes még érteni?

Figyelt kérdés

jelenleg egyetemre járok tervező grafika szakra és főként a grafika alapjaival foglalkozunk pl kézirajz, plakátok, logók, esztétika, design elmélet szóval a szokásos de az álláshirdetéseket olvasgatva úgy láttam sok cég keres speciálisabb skilleket


szerintetek mit lenne érdemes megtanulni, mire lesz a legnagyobb igény a jövőben?


amik felmerültek bennem:


html, css (ehhez egyáltalán nem értek, de gondolom egy alap szint hasznos lenne)


dslr fotózás jól megy, de megtanulni pl profin bevilágítani vagy makrózni


3d programok, a maya-hoz értek egy kicsit de talán kellene 3ds max, vagy cinema 4d


videóvágás, a premiere pro-t szeretem használni, de sok cég inkább after affects-est keres, ami persze komplexebb dolgokra is jó


autocad, erről még csak nem is hallottam a suliban


vagy esetleg valami más skill / software ami fontos a tipikus photoshop, illustrator, indesign, corel négyesen kívül?



2019. máj. 2. 15:50
 1/9 A kérdező kommentje:

és ami még kimaradt az a flash animáció


meg persze azt értem, hogy azzal érdemes foglalkoznom amit szeretek csinálni, de hátha van valami amit nagyon nagy eséllyel mindenhol elvárnak majd és jól jön belőle egy basic tudás

2019. máj. 2. 15:55
 2/9 anonim ***** válasza:

Az az álláshirdetők fogyatékosságát mutatja hogy nem tudják milyen szakemberre van szükségük és hülyeségeket írnak a hirdetésbe. Vagy épp azon próbálnak spórolni hogy 4 szakmát összegyúrnak és egy embert keresnek rá.


Jelenleg a klasszikus grafikai képzést kapod, ezután arra szakosodsz tovább, amire szeretnél. Ezzel a képzéssel a diploma után sima grafikus állást, dtp operátort, nyomdai kisegítőmunkákat tudsz találni. Esetleg ha jól megy a kézi rajz még illusztrátornak is felvesznek. Ha érdekel a webdesign, ui/ux, social media design, szóval papírra nem akarsz tervezni, akkor nyilván ezekhez keresel programot. Ha a videóvágás, effektezés érdekel, akkor olyan programokat kell tanulnod. Amíg nem döntöd el mi érdekel, hiába dobálunk be programokat, lehet később egyáltalán nem lesz rá szükséged. Szóval találd ki hogy milyen irányban szeretnéd magad tovább képezni és úgy tudunk pontosabb tippeket adni.

2019. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az alap dolgokon kívül, mint a plakát és logó tervezés a videóvágás, effektezés és a 3d sokkal jobban érdekel, mint a social vagy a webdesign


szóval ha ezekkel is el lehet helyezkedni akkor a programozást pl szívesen kihagynám az életemből

2019. máj. 2. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha kifejezetten nem szeretnél webes munkákat vállalni, nem kell programoznod. Valamilyen szinten vannak átfedések szakmák között. Terjed a motion design, egyre menőbbek az animált logók, interaktív elemek. A grafika és a videószerkesztés jó kombináció. A grafika és a 3d szintén, reklámfilmekben és a játékiparban is rengeteg lehetőség van. Jobb helyeken ha az alapokat tudod felvesznek és megtanítanak a többire, akkor is ha ők más programot preferálnak, vagy más munkakörnyezetben dolgoznak. A maya és premiere is tökéletes. Ha ezekben eligazodsz és van egy erős portfóliód, biztos találsz munkát.
2019. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez egész biztató, köszönöm a tippeket
2019. máj. 3. 02:18
 6/9 anonim ***** válasza:

"videóvágás, effektezés és a 3d sokkal jobban érdekel, mint a social vagy a webdesign" ... "szóval ha ezekkel is el lehet helyezkedni akkor..."


nézd meg az új Avengers (vagy bármelyik mostanában futó látványosabb) film stáblistájában hány oldalon sorolják a különféle grarikusokat, animátorokat, modellezőket. ezekben a CGI effekt csapatokban külön emberek vannak csak az izomzat, vagy bőr textúrák elkészítésére. szerinted vajon el lehet helyezkedni ha már minden film így készül? persze ennél sokkal szerényebb tudással is van rá lehetőség és nem csak a filmiparban.

hogy ide eljuss persze őrülten sok mindent meg kell tanulni azon túl is, amit az egyetemen tanítanak. az egyetem inkább alapoz, háttér tudást ad, szemléletet formál, ami abban segít majd, hogy mit is csinálj, amikor már ismerni fogod az eszközöket, amiket most keresel.


a HTML és CSS alapok akkor kellenek, ha weboldalak készítésével akarsz foglalkozni. mondjuk aki webet használ (vagyis ma már mindenki), annak azért érdemes legalább annyira képben lennie velük, hogy tudja, hogy mire való és hogyan tud utánanézni a kérdéseinek, ha valamihez szüksége van rá.

amennyire tudom, a Flash is inkább a weboldal készítéshez kötődik, de ott is egyre jobban megy ki a divatból - nekem pl. évek óta nincs telepítve és 1-2 weboldalon kívül nem szokott gondom lenni miatta, máshoz meg még sosem kellett.


szerintem a vlogok és macskás videók korában már az alap szintű videó szerkesztés is ugyanolyan készség, mint az email vagy a word használata. az animációnak meg az After Effects csak a kezdete. de hogy mire is van szükséged, az leginkább attól függ, hogy milyen irányba is akarsz menni.

2019. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen persze azzal én is tisztában vagyok, hogy végső soron minden grafikához köthető szakiránnyal el lehet helyezkedni, hogy minden specializációnak meg van a saját felvevő közege és, hogy lehet említeni szuperprodukciókat amihez több száz vagy ezer ilyen ember kellett de nekem nem az volt az alap dilemmám, hogy melyik szakirányt válasszam hanem hogyha elsősorban tervező grafikus akarok lenni akkor konkrétan a magyar piac előre láthatólag vár-e tőlem más skilleket is


azt próbáltam latolgatni, hogy grafikusként mekkora előnyt jelent ha valaki alap szinten képben van a web design-al és az animációs meg fotós dolgokkal

2019. máj. 5. 10:18
 8/9 A kérdező kommentje:

ez az egész azért merült fel bennem mert nagyon sok grafikusi álláshirdetésnél láttam, hogy kiírják:

a html és css alapfokú ismerete előny


ezért lettem kíváncsi, hogy mi a realitás mennyire általános, hogy elvárnak a tervező grafikusoktól is egy basic web design tudást a cégek akkor is ha általában csak offline dolgokat kell csinálnia vagy mennyire kezelik külön ezt a két területet és mennyire hajlandóak felvenni rájuk külön-külön embereket

2019. máj. 5. 11:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Néha azért írják ki, mert nem tudják mit keresnek. Néha azért mert nem akarnak két embert fizetni és egytől várnak mindent. (Ezeket a helyeket kerüld el ha megteheted.) Néha pedig tényleg előny. Ezt viszont nem úgy kell érteni hogy kódolnod kell. Elég ha annyira képben vagy, hogy egy meglévő kódba bele tudsz nyúlni és nem cseszed el az egészet. Mondjuk ki kell cserélni egy képet, vagy sok esetben ingyenes tartalomkezelő rendszereken el tudsz igazodni. Komolyabb helyeken pedig egyáltalán nem kell programoznod, de mégis benne van az álláshirdetésben. Ott azért írják bele, hogy designerként tudd mik a megvalósítás határai. Ne tervezz olyat, amivel a programozókat szivatod. Ha nagyjából érted hogy a programozók mit csinálnak, sokkal könnyebben/hatékonyabban tudsz velük együtt dolgozni.
2019. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!