Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, és jelentkeztem egyetemre, de csak olyan szakra, ahova csak emelt szinttel lehet bejutni, erre megjött a papírom, hogy középszinten fogok érettségizni az adott tantárgyból. Hosszú ez, de a lényeg, hogy csak olyan helyet jelöltem meg, ahova emelt szint kell, de nem lesz, mit csináljak? Nem akarok 1 évet csúsztatni emiatt.

2019. máj. 3. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Februárban lezárult az érettségi vizsgára való jelentkezésed amit Te (és ha nem voltál nagykorú akkor a szüleid) alaláírtad. Kinyomtatva a kezedbe nyomták. Rajta volt hogy az adott tárgyból milyen szinten és milyen nyelven fogsz érettségizni. Nem olvastad el, hogy mit írsz alá?

Mivel emelt kell és te csak középszinten fogsz érettségizni ezért nem fognak felvenni. Jelentkezhetsz augusztusban a pótfelvételi eljárásban (sajnos csak kőltségtérítésesre), bár ha akkor is emelt kell akkor ezt is buktad. Októberben emelt szinten érettségizhetsz és talán keresztfélevre jelentkezhetsz (már ha indítják).

Gyanítom csúszni fogsz egy évet.

2019. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pótfelvételivel kijavíthatod a hibát, ha a költségtérítéses részén nem kérnek emelt szintű tárgyat. Én is pótfelvételivel jutottam be az egyetemre, ahol a tanulmányi eredményem miatt a második félévben már ösztöndíjas voltam, így csak egy félévet kellett kifizetni. Ha indul keresztféléves képzés, akkor csak félévet fogsz csúszni, de legalább lesz időd lerakni a szükséges emelt szintű érettségiket. Ha pedig se pótfelvételi, se keresztféléves képzés nem jöhet szóba, akkor csúszni fogsz. Ez viszont nem a világ vége, egy év alatt például egy intenzív nyelvtanfolyammal megtanulhatsz egy második nyelvet (ha még nincs), vagy fejlesztheted a jelenlegi nyelvtudásod, utazhatsz, ilyesmik, tehát nem veszítesz semmit, ha okosan töltöd el.
2019. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. máj. 3. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!