Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire valószínű...

Szerintetek mennyire valószínű hogy felvesznek egyetemre ha körülbelül 50 ponttal a ponthatár felett vagyok?

Figyelt kérdés
Kicsit izgulok miatta mert szeretném hogy összejöjjön éppen ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre továbbá hogy ti hány ponttal jutottatok be, és mennyi volt akkor a ponthatár ha emlékeztek még rá

2019. máj. 5. 01:07
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Vagyis 50 ponttal vagy a tavalyi ponthatár felett? Ha igen, akkor bonthatod a pezsgőt, mert semmi esély arra, hogy 50 pontot emelkedjen. Legfeljebb pár pontokat szokott csak változni.


Az utóbbi kérdésedre nem tudom van-e értelme válaszolnom, mert nem magyar oktatásban tanultam/tanulok, és úgysem mondana semmit. De 80 volt a ponthatár nyelvvizsgával, nekem pedig 104 pontom volt. Szóval nem volt meglepetés, nem is jelentkeztem máshova, mert én ott akartam tanulni ahol most is vagyok.

2019. máj. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

50 ponttal szerintem biztosan nem fog emelkedni a ponthatár. Viszont a bekerülés csak a könnyebbik része a dolognak. Elvégezni az igazi kihívás. Nem elkedvetleníteni akarlak, de ide ahova én járok pl a tanulók úgy hullanak ki, mint a legyek. Pedig az ország elit gimijeiből jöttek, bőven megugorva a ponthatárt.


Egyébként OE NIK mérnökinfó 362 volt a ponthatár, nekem 386 pontom volt.

2019. máj. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
1, volt már példa 50 pontnál nagyobb emelkedésre.
2019. máj. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Hova jelentkeztél?
2019. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ugyan nem kedvtelenítesz el tisztában vagyok ezzel a ténnyel hogy hullanak az emberek. :D

Szegedre programtervezőre jelentkeztem.


Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

2019. máj. 5. 11:23
 6/9 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos egyáltalán nem valószínű hogy felvesznek. Sőt akár 100ponttal a ponthatár felett is olyan 1% körüli az esélye annak hogy felvesznek...


Most komolyan. Ha megnézed az előbbi évek ponthatárait, láthatod mekkorák voltak, milyen változások voltak benne stb.

Infós akarsz lenni: még most fejleszd ki azt a skillt, hogy önállóan ítélj meg dolgokat, lehetőleg minnél gyorsabban. Ha annyi az eredmény és te bőven felette vagy, az eddigi statisztikák is melletted állnak, akkor bizony nincs okod izgulni.


Az se érdekeljen ki mit mond arról mennyire nehéz az egyetem, milyen sokan hullanak ki természettudományos/infós képzésekről. Full felesleges foglalkozni ilyenekkel. Ha ilyen irányban akarsz tanulni akkor odamész és megcsinálod :)


Én villamosmérnökin vagyok, 282 körül volt talán a ponthatár, 400+ pontom volt. És ez körülbelül az első napig volt érdekes, onnantól se engem se másokat nem érdekelt.

Kívánom a legjobbakat!

2019. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bőven fölvesznek.
2019. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

401 pontom volt, OE KVK-ra jelentkeztem, ahol 280 volt a ponthatár. Röhögve felvettek... 😂

Sőt, a BME-VIK-re is röhögve felvettek volna (310p), viszont én egyszerűen nem akartam odamenni.


Mindkét egyetemen hullanak az emberek az első egy-két félévben.


19F

2019. máj. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Tavaly 63 ponttal voltam az előző évi ponthatár felett,amin 70 pontot emeltek így nem vettek fel.Nagyon elbíztam magam,hogy ennyit úgysem emeltem,aztán jött a pofon.A helyedben nem nyitogatnám azt a pezsgőt egyelőre,majd csak ha biztos a dolog :)

SZTE proginfon azért nem valószínű,hogy ennyit emelnek,de oda is sokkal többen jelentkeztek idén,mint előtte.Én is azt jelöltem idén első helyen.

2019. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!