Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után elmenjek egy...

Érettségi után elmenjek egy OKJ képzésre és utána egyetemre, vagy egyből egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Építészettel szeretnék foglalkozni(rajz szakon vagyok), de igazából semmit nem tudom az építeszeti tervezésekről stb. És szerintetek érdemesebb lenne először OKJ képzésre menni vagy az egyetemen "0%" tudással is megtanulhatom OKJ nélkül?

2019. máj. 5. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyből egyetemre menj.
2019. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem, amíg teheted ingyenesen, végezd el az OKJ képzést. :) Használd ki a lehetőséget... egyetemre tudsz menni utána is, és már lesz legalább egy papírod.
2019. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
OKJ az örök életre ingyenes lesz, az egyetemi bejutást viszont egyre nehezítik. Eddig nem kellett emelt meg nyelvvizsga, most már kell. Lssan kitalálják, hogy 2 emelt kell. Szóval szerintem egyetemre menj. Az OKJ-s képzések úgy sem adnak nagy tudást sajnos
2019. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetemre menj. Az OKJ-nak ebből a szempontból semmi értelme nem lenne, nem adna semmi pluszt. Az alapok legyenek meg pl. matek, fizika, rajztudás. Viszont ami szakspecifikus tudás, azt majd úgyis megtanulod az egyetemen. Én matek-infó tagozatos gimisként mentem egy valamicskét hasonló szakra, semmi háttértudásom nem volt az alapokon kívül és nem okozott gondot.
2019. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok (akit lepontoztatok) . Jobban belegondolva igazatok lehet. Abba nem gondoltam bele, hogy a felvételi követelmények változóban vannak, ezzel tényleg lehetne szívni. :(

Szóval kérdező: menj egyetemre!

2019. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha teljesíted a bemeneteli követelményeket, az azt jelenti, hogy nincs szükséged "plusz" tudásra, amit egy OKJ adhat neked. Lehet, hogy könnyebb (valamivel, egy ideig), de szetintem ez csak időhúzás lenne. Más építészre készülő sem tud az epítészetről. Azért van a szak, hogy megtanuljátok ezeket :) Max. szabadidődben olvass ilyen témában.
2019. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!