Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezen a szakon mennyire kell a...

Ezen a szakon mennyire kell a matek?

Figyelt kérdés

Közgazdaságtan szakra szeretnék menni az egyetemen. Most középsuliba már tanulok közgázt az szeretem is, de matek soha nem ment. Kérdésem az h van arra esély h így el tudjam végezni az egyetemet ketes matekkal vagy inkább keresek más szakot?

Ilyen tárgyak vannak: [link]


Légyszives írjátok oda h jártok/jártatok ilyen szakrva vagy csak véleményetek van.

Minden komment érdekel.


2010. júl. 6. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
szinte csak az kell:S
2010. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Nyugi, nem kell sok matek, ha odafigyelsz és gyakorolsz biztos menni fog.
2010. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
szinte csak az?:D:D első félvben kb 3, 2. fél évben szinte semmi a többi mind gazdaság, amiben nincs sok matek, csak néhol(marketing nagyon könnyű pl)
2010. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Szia!:) 1. fél évben vannak olyan matekok, amihez tedd oda magad, aztán 2. fél évtől könnyű lesz sztem:) sok szerencsét!Nem vészes a matek
2010. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ti ilyen szakra jártok? Pontosan milyen szakterületre? Milyenek voltatok matekból? És amúgy mennyire nehéz ez az egyetemi szak?


Várok még válaszkat írjatok!!!!!!

2010. júl. 6. 13:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, barátom jár gazdasági és menedzsmentre, ott több a matek, mint nálad, és nem is ilyen(Val.szám, pénzügy-számvitel,statisztika,stb..) szóval sztem azok azért nehezek, a tiéd nem, pénzügy az számolós meg statisztika, de nem nehéz sztem, nem hiszem h annyira mást tanulnál:) bár ahhoz is kell ész!De amint látod nagyobb részt nem matekot fogsz tanulni, sőt!
2010. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért azt hozzátenném h lehet h ha gyenge vagy matekból, örülni fogsz a kettesnek:D mivel barátomnál is úgy van h a kettes az 60%tól van meg
2010. júl. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy matematika nevu tantargyad nem lesz sok kozgazdasagi szakon, de ha eleve a szamolast nem szereted, nem biztos, hogy neked valo, mert pl. a statisztikaban es szamvitelben is eleg sok szamolos feladat van.

En soha nem tartottam magam nagy matekosnak mondjuk(de azert 4-es/5os voltam, 5os matek erettsegivel), de en is ilyeneket tanultam, es megcsinaltam, mondjuk nem egyetemen, hanem foiskolan. Es egyebkent meg a matek volt a legjobb, en a statisztikatol/szamviteltol sokkal jobban kikeszultem.

2010. júl. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Édes bogaram, ne akarj egyből doktorira menni! Ide majd akkor jelentkezz, ha már az alap diplomád megvan. A normál alapképzésben bizony lesz matek, nem is gyengén. Meg lehet tanulni, mert teljesen más jellegű mint a középiskolai matek. Még az is lehet, hogy a matekkal lesz a legkevesebb gondod. ;-)
2010. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyesebben szólva: először alap diploma, aztán mesterképzés és végül ez a doktori iskola, amit belinkeltél (ha egyáltalán akkor akarod majd még). Szóval ettől még olyan messze vagy mint Makó Jeruzsálemtől. A doktori képzést többnyire azok szerzik meg, akik tanítani akarják a közgázt vagy kutatnak. Neked is csak akkor lesz rá szükséged.
2010. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!