Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elhasználom mind a 12...

Ha elhasználom mind a 12 állami félévemet, akkor hány évet vagyok köteles itthon dolgozni és mennyi időn belül kell annyit ledolgoznom?

Figyelt kérdés
2019. máj. 5. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

6 évig. Ha szereztél diplomát, akkor 20 éven belül bármikor. Azt nem határozzák meg, hogy a húsz éven belül mikor kell teljesíteni a hazai munkavégzést, vagyis nem kell rögtön a diplomázás után elkezdeni a "ledolgozást", és az sem feltétel, hogy folyamatos legyen.


Ha nem szereztél diplomát, akkor a hallagatói jogviszony megszűnése után 1 éved van bejelentett munkát találni.

2019. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a hazai munkavégzésre akármikor vonatkozik, vagy csak a diploma megszerzése után?

tehát ha mondjuk a tanulmányaim alatt is dolgozni fogok, az számít?

2019. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az első képzésed alatt dolgozol, akkor nem számít bele az egyetem mellett végzett munka a ledolgozásba. A már elvégzett alapszakot viszont elkezdheted ledolgozni a mesterképzés alatt. Ugyanez vonatkozik a párhuzamosan végzett szakokra is, pl. az első diploma megszerzése után vállalt munkával már csökkented a ledolgozandó időt.
2019. máj. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tehát ha én 15 éve diplomáztam, azóta dolgozom és most újra tanulnék, akkor nekem már nincs "kötelezően ledolgozandó" időm?


Nem néztem még ennek utána, nem gondoltam fontosnak. Csak kíváncsi vagyok.

2019. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor neked már nincs kötelezően ledolgozandó időd. Viszont ha újra tanulnál egytemen (állami finanszírozottan), akkor csak annyit tanulhatnál ingyen, amennyi megmaradt az államis féléveidből. Mindenkinek ugye 12 államilag támogatott félév jár, ebből levonod, hogy hány félévet jártál egyetemre.
2019. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ó, ez nagyszerű. Igen, tudom, hogy 12 félévem van összesen, én úgy készülök, hogy ebből még 7-et talán fel tudok használni, de van némi zavar a levegőben, mert nem tudom, mi alapján, hogyan hívják le, számolják össze a már elhasznált féléveket.
2019. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!