Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most komolyan: egyesek szerint...

Most komolyan: egyesek szerint miért “gáz” gimi után visszamenni érettségizni?

Figyelt kérdés

Van már érettségim, csak most más tárgyból is kell. A szüleim ezt a végletekig cikinek tartják és a legnagyobb titokként kezelik, még a rokonoknak sem szabad elmondani, meg komolyan, senkinek, mert “mit fognak gondolni...” meg “azt fogják hinni, megbuktál” stb. Nagyon kikészítenek ezzel a hozzáállással. Pont nem érdekel, hogy mit gondol majd a szomszéd vagy bárki, de azért az bánt, hogy a saját szüleim ennyire lenéznek emiatt. Hiába magyarázom, hogy ez relatíve normális és nem egy “100-ból 1” eset.

Ugye most nem én vagyok a hülye, hogy emiatt nem érzek semmi szégyent? (Sőt, örülök, hogy megtaláltam, mivel szeretnék foglalkozni)


2019. máj. 6. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy szégyelld magad emiatt, örülj neki, hogy megtaláltad, mit szeretnél csinálni. Sokan felnőttként is érettségiznek estin, egyáltalán nem gáz. Az a felfogás gáz, aki azt hiszi, hogy később már nem lehet/érdemes bármi újat tanulni. Tanulni életünk végéig lehet és kell is.
2019. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Úgy gondolom hogy abban semmi szégyen nincs hogy vissza mész érettségizni. NEM értem miért kell titkolni hiszen az nem szégyen. Az a szégyen aki még addig se jutott el ameddig te. Ne foglalkozz azzal hogy mások mit gondolnak rólad.Csináld azt amit szeretnél, és gratulálok hogy megtaláltad azt amivel szeretnél foglalkozni. Sok sikert kívánok a jövőben. :)

2019. máj. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen hülyeséget. Mondd azt, hogy ez nem érettségi (az már ugye megvan), hanem felvételi. A helyett, hogy inkább büszkék lennének a gyerekükre, hogy tanul, ambíciói vannak.
2019. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!